Na skróty

FAQ

IQNet, ISO

MAZOWIECKA JEDNOSTKA WDRAŻANIA PROGRAMÓW UNIJNYCH

Czy w ramach Działania 1.7 Promocja gospodarcza RPOWM 2007-2013 możliwe jest otrzymanie dotacji z tytułu udziału w targach, w których beneficjent będzie brał udział po raz pierwszy? W świetle zapisów z Rozporządzenia WE 70/2001, cytat: Art. 5 lit b) „udział w targach i wystawach, wielkość pomocy brutto nie przekroczy 50% wartości dodatkowych kosztów poniesionych na wynajem, ustawienie i prowadzenie stoiska. Wyłączenie pomocy na te cele będzie stosowane tylko w przypadku pierwszego uczestnictwa przedsiębiorstwa w określonych targach czy wystawie.” Beneficjent zamierza wziąć czynny udział w dwóch imprezach po raz pierwszy związanych z poszerzeniem obszaru działań o tzw. zieloną energię (fotowoltaika, oświetlenie energooszczędne).

Rozporządzenie WE 70/2001 nie jest wymienione w Unijnych aktach prawnych i wytycznych obowiązujących przy tworzeniu Regulaminu konkursu RPOWM/1.7/1/2011. W ramach w/w konkursu realizowane będą projekty na podstawie Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych.



Powrót

wydruk, pdf

Rejestr:

banner banner banner

Kalendarz

sunmontuewedthufrisat

  •  
  •  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  •  
  •  
  •  

Najbliższe wydarzenia:

Przeczytaj treść ponownie

Instytucje współfinansujące

"dla rozwoju Mazowsza"
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.