Na skróty

FAQ

IQNet, ISO

MAZOWIECKA JEDNOSTKA WDRAŻANIA PROGRAMÓW UNIJNYCH

Ścieżka nawigacyjna do tej strony

NOWE ATRAKCJE NA TURYSTYCZNEJ MAPIE MAZOWSZA

Ciekawie i aktywnie będzie można spędzać czas w województwie mazowieckim dzięki wprowadzeniu nowych usług turystycznych. Kolejne projekty otrzymały zielone światło na realizację swoich pomysłów i otrzymały unijne wsparcie w wysokości blisko 2 mln zł. Całkowita wartość inwestycji wyniesie przeszło 3,2 mln zł. Dzisiaj umowy w tej sprawie podpisali Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Grzegorz Świętorecki Zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych ds. RPO WM oraz beneficjenci.

AKTYWNIE W TROJANOWIE

Budowa stajni oraz miejsca do grillowania, a także zakup sprzętu sportowo-rekreacyjnego to główne założenia projektu, który zostanie zrealizowany w miejscowości Trojanów, w powiecie garwolińskim.

Wnioskodawca dokona rekonstrukcji zabytkowego budynku przeznaczonego na boksy dla 7 koni z miejscem na siodlarnię. Dla turystów jazda konna stanie się bardziej dostępna, a konie będą także służyły do zajęć z hipoterapii oraz w ramach „zielonych szkół”.

Elementem projektu jest także budowa grilla z wędzarnią. Menu gastronomiczne oparte będzie na prostych, świeżych i regionalnych potrawach.

Aby oferta Pałacu Trojanów była kompleksowa, dla wędkarzy powstaną wydzielone stanowiska ze sprzętem wędkarskim, dla najmłodszych gości plac zabaw, natomiast dla aktywnych turystów boiska do uprawiania sportów, oraz ścieżki zdrowia. Propozycją obiektu będą także m.in. wycieczki rowerowe i piesze – nordwalking, imprezy plenerowe, integracyjne, rejsy po kanałach rzecznych. W zimę dodatkowo oferowane będą kuligi, narciarstwo biegowe oraz jazda konna i wędkowanie pod lodem. W ramach działań promocyjnych powstanie portal internetowy przedstawiający wirtualny spacer po atrakcjach regionu.

Walorem podnoszącym atrakcyjność całego kompleksu jest zabytkowy, wielohektarowy park, w którym znajdują się 3 żywe pomniki przyrody, ponadto starodrzewie oraz bogata fauna i flora, w tym liczne gatunki chronione (m.in. dzięcioły i bobry).

 

Tytuł projektu: Rozbudowa kompleksu hotelowego „Pałac Trojanów” - ETAP II
Całkowita wartość projektu: 461 250,00 zł
Kwota dofinansowania: 300 000,00 zł
Beneficjent: Trojanów Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Działanie 6.2. Turystyka

 

CIECHANOWSKI HOTEL ATENA CZEKA ROZBUDOWA

Hotel Atena położony jest w Ciechanowie i chcąc się rozwijać, właścicielka obiektu zdecydowała się aplikować o środki unijne. Dzięki dotacji w wysokości prawie 300 tys. zł uda się rozbudować hotel i poszerzyć bazę noclegową o 12 pokoi oraz wybudować parking, gdzie znajdą się wyznaczone miejsca dla osób z małymi dziećmi oraz dla osób niepełnosprawnych.

W ramach projektu kupiony zostanie sprzęt sportowy, a także beneficjent zaktualizuje stronę internetową hotelu przedstawiając walory przyrodnicze i kulturowe Mazowsza, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu ciechanowskiego.

Dzięki realizacji projektu, w ofercie hotelu Atena znajdą się m.in. wycieczki krajoznawcze, wypożyczalnia sprzętu sportowego, turystyka biznesowa, pobyty tematyczne jak np.: powrót Szwoleżerów, i innych związanych z lokalnymi imprezami kulturalnymi.  

 

Tytuł projektu: Rozbudowa Hotelu Atena wraz z utworzeniem oferty turystycznej związanej z walorami turystycznymi Ciechanowa i okolic
Całkowita wartość projektu: 817 488,84 zł
Kwota dofinansowania: 299 943,02 zł
Beneficjent: Młyńska- Oleksak Aneta Maria  Hotel Atena
Działanie 6.2. Turystyka

 

HOTEL MAXIMA INWESTUJE W BOGATSZĄ BAZĘ HOTELOWĄ

Obiekt „Maxima” to nowoczesny dwugwiazdkowy hotel konferencyjno-biznesowy, zlokalizowany w miejscowości Wolanów (8 km od Radomia). Realizacja projektu z unijnym dofinansowaniem umożliwi zakup samochodu, który będzie woził gości do zabytkowych miejsc znajdujących się na terenie gminy Wolanów. Są to XVII-wieczne kościoły oraz cmentarze rzymsko-katolickie z XVIII i XIX wieku, zespół parkowo-dworski, kapliczki. Turyści będą także mogli skorzystać z transportu na różne wydarzenia kulturalne, takie jak inscenizacja bitwy-Kowala czy Euro Carp Domaniów.

Projekt zakłada również kupno sprzętu wędkarskiego, utworzenie punktu informacji turystycznej, postawienie reklamy multimedialnej w głównym holu recepcji, a także wyposażenie sali konferencyjnej w sprzęt multimedialny.

Dzięki podpisanemu Porozumieniu o Współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury ,,AMFITEATR” w Radomiu, Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, MOSiR oraz gm. Wolanów na turystów czekać będzie atrakcyjna, nowoczesna i zróżnicowana oferta turystyczna. Gościehotelu „Maxima” będą mieli okazję np. bezpłatnie zwiedzać Muzeum Wsi Radomskiej, ekspozycje oraz wystawę stałą w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.   

Dodatkowo projekt przewiduję działania promocyjne dla odwiedzających region w postaci informatorów turystycznych, broszur reklamowych oraz informatorów z wydarzeniami kulturowymi w powiecie.

 

Tytuł projektu: Wzrost konkurencyjności turystycznej regionu poprzez zaoferowanie całkowicie nowego produktu turystycznego w Wolanowie i okolicy
Całkowita wartość projektu: 490 708,50 zł
Kwota dofinansowania: 269 889,68 zł 
Beneficjent: Anna Gilewska, Katarzyna Firlej-Szczypińska działający w formie spółki cywilnej pod nazwą Maxima s.c. Anna Gilewska, Katarzyna Firlej-Szczypińska
Działanie 6.2. Turystyka

 

BUTIKOWY HOTEL W RADOMIU 

Hotel Aviator usytuowany jest w centrum Radomia, a unijne wsparcie pomoże obiektowi  stać się miejscem o wysokim standardzie, z usługami, które będą spełniać oczekiwania najbardziej wybrednych turystów. Siedemnaście komfortowych pokoi, usługi gastronomiczne, bezprzewodowy dostęp do Internetu, wypożyczenie laptopa, wynajem sali konferencyjnej i organizacja bankietów oraz Elektroniczna Informacja Turystyczna (EIT) zlokalizowana w sali recepcyjnej to propozycja dla chcących zatrzymać się w hotelu Aviator.

Dla turystów powstanie platforma informatyczna z kompleksową bazą danych, dotyczącą informacji o walorach kulturalnych i naturalnych Radomia oraz regionu. Dostępny będzie też aktualny kalendarz imprez kulturalnych, sportowych i  rekreacyjnych, jak również dane dotyczące zabytków miasta Radom, muzeów i ich kolekcji, sposobów komunikacji drogowej w mieście. Wiele udogodnień będzie dostępnych dzięki podpisanemu Porozumieniu o Współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury ,,AMFITEATR” w Radomiu, Muzeum Wsi Radomskiej, MOSiR-em, Muzeum im. W. Gombrowicza we Wsoli oraz Gminą Miasto Radom.

Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Na zewnątrz zaprojektowano podjazd dla wózków inwalidzkich wraz z obustronnymi barierkami, brak krawężników oraz dobrze oznakowane miejsce parkingowe o odpowiednich parametrach.

Realizacja projektu z pewnością przyczyni się do wzrostu  ruchu turystycznego w Radomiu i regionie.

 

Tytuł projektu: Wzrost konkurencyjności turystycznej regionu poprzez zaoferowanie całkowicie nowego produktu turystycznego w Radomiu
Całkowita wartość projektu: 491 323,50
Kwota dofinansowania: 269 828,47
Beneficjent: Grzegorz Gilewski, Sławomir Stempniewski działający w formie spółki cywilnej pod nazwą Aviator Sp.cywilna G. Gilewski, S. Stempniewski
Działanie 6.2 Turystyka

 

OSTOJA NADLIWIECKA TURYSTYCZNIE WZBOGACONA

Na terenie powiatu siedleckiego, węgrowskiego i wyszkowskiego, gdzie położona jest Dolina Liwca znajduje się wiele ciekawych miejsc, bogatych w walory przyrodnicze.  Znajdują się także obiekty, które w odpowiedni sposób zagospodarowane staną się bardziej atrakcyjne dla mieszkańców i turystów.

Głównym celem projektu jest oznakowanie szlaku kajakowego wzdłuż koryta rzeki Liwiec, objętego programem NATURA 2000 – Ostoja Nadliwiecka wraz z kompleksową obsługą spływów kajakowych na tym szlaku, a także nowoczesna i mobilna wypożyczalnia sprzętu kajakowego. Całość szlaku (około 104 km) została podzielona na siedem odcinków. Miejsca wodowania i podejmowania kajaków wyznaczone zostały w pobliżu mostów i dróg umożliwiających podjęcie uczestników i sprzętu. Ponadto mobilny charakter wypożyczalni umożliwi przetransportowanie kajaków na dowolną rzekę wybraną przez klienta w regionie.

Mieszkańcy i turyści będą mieć do dyspozycji sprzęt wodny, np.: kajaki, wiosła, kamizelki asekuracyjne, samochód do przewozu kajaków.

Istotnym elementem projektu jest przebudowa strony internetowej, co umożliwi zainteresowanym wybór noclegu w gospodarstwie agroturystycznym oraz mobilną rezerwację terminu spływu kajakowego. Dzięki e-mapie turyści wybiorą odcinek, trudność spływu oraz sprawdzą, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać miłośników kajakarstwa na szlaku. Poprzez stronę www.liwiec.com będzie można zamówić organizację imprez sportowych i towarzyszących np.: ogniska, paintball, wycieczki rowerowe, wycieczki piesze, zawody kajakowe. Turyści znajdą tam także informacje o programach zwiedzania okolicznych obiektów dziedzictwa kulturowego, jakimi są: kościół w Mokobodach, skansen w Suchej, zamek w Liwie, Sowiej Góry.

 

Tytuł projektu: Oznakowanie i zagospodarowanie szlaku kajakowego www.liwiec.com na odcinku Chodów – Kamieńczyk
Całkowita wartość projektu: 342 776,47 zł
Kwota dofinansowania: 243 134,04 zł
Beneficjent: SALES FORCE Piotr Banasik
Działanie 6.2 Turystyka

 

ZBLIŻYĆ SIĘ DO NATURY

Założeniem projektu jest stworzenie bazy turystyczno–rekreacyjnej we wsi Goławice Pierwsze w gminie Pomiechówek. Miejsce znajduje się blisko Warszawy, w otulinie lasów i rzeki Wkra. Większość okolicznego terenu pokrywają unikatowe skrawki dawnej puszczy liczącej ponad 160 lat.

Za przyznane środki w ramach RPO WM beneficjent wybuduje i  wyposaży pensjonat agroturystyczny. Pensjonat, oprócz funkcji agroturystycznych, będzie pełnił funkcje noclegowe, gastronomiczne, biznesowe oraz rehabilitacyjne. Aby goście mogli aktywnie spędzać czas, w ofercie znajdą się rowery rekreacyjne, narty biegowe  wraz z oprzyrządowaniem, a także kije Nordic Walking. Wnioskodawca pomyślał także o aranżacji terenu, nasadzeniu krzewów, stworzeniu miejsca do organizacji ognisk wraz grillem i wędzarnią. Planowane jest również stworzenie miejsca biwakowego z polem namiotowym oraz campingowym dla wędkarzy.

Ciekawą atrakcją będzie taras widokowy z lunetą, z którego nocą turyści będą mogli podziwiać niebo oraz uroki rzeki i pobliskich terenów. Punkt widokowy będzie posiadał siedziska oraz będzie odpowiednio zadaszony i oznakowany tablica informacyjną. Goście spragnieni innego relaksu będą mieli do dyspozycji sauny i balie ogrodowe. W ramach promocji obiektu powstanie portal internetowy z pełnym zakresem aktualnych informacji, ulotki oraz przewodnik. Pensjonat zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Osoby, które zatrzymają się na dłużej, znajdą odpoczynek wśród przyrody, a także wiele możliwości na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu.

 

Tytuł projektu: Rozwój firmy „Papryczka” s.c. w dziedzinie turystyki i rekreacji poprzez wybudowanie bazy obsługi turystyczno-rekreacyjnej
Całkowita wartość projektu: 409 590,00
Kwota dofinansowania: 283 050,00
Beneficjent: Luiza Dębska, Laura Dębska prowadzące działalność w formie Spółki Cywilnej pod nazwą „Papryczka” s.c.
Działanie 6.2 Turystyka

 

MODA NA MAZOWSZE PRODUKTEM TURYSTYCZNYM REGIONU

Moda na Mazowsze jako kompleksowa i innowacyjna oferta turystyczna to projekt dający możliwość ukazania potencjału regionu, głębszego poznania oferty turystycznej oraz dziedzictwa kulturowego. To także działania mające na celu  zachęcenie  turystów do korzystania z dóbr jakie oferuję region, leżący w samym sercu Polski.

Działania projektu pozwolą na rozwój regionalny i lokalny, poszerzenie gospodarki turystycznej, rozwój w dziedzinie kultury, edukacji a także przedsiębiorczości. W ramach przedsięwzięcia powstaną regionalne gadżety i odzież  inspirowane sztuką ludową i wzorami regionalnymi. Dodatkowo prezentacja unikatowych ofert turystycznych Mazowsza w postaci przedstawienia potencjału turystycznego.

Mazowsze słynnie także z tradycyjnych potraw kulinarnych, dlatego w ramach projektu zostanie wypromowana moda na kuchnie mazowiecką. Oferowane usługi będą także związane z udostępnianiem obszarów chronionych, m.in. Kampinoskiego Parku Narodowego oraz obszarów Natura 2000.

Ponadto projekt zakłada:

- inwentaryzację potencjału oraz usługodawców w zakresie świadczenia usług, dostawy produktów dla turystyki i agroturystyki,
- opracowanie katalogu identyfikacji wizualnej tj. znaku wraz z logotypem oraz jego aplikacji na wybranych nośnikach, w tym na opakowaniach dla produktów regionalnych,  
- stworzenie zintegrowanego, internetowego systemu informacji, promocji i sprzedaży usług i produktów,
- promocję bezpośrednią podczas imprez dedykowanych, imprez promocyjnych, social media, wydawnictwa, filmy promocyjne.

 

Tytuł projektu: Moda na Mazowsze jako kompleksowa i innowacyjna oferta turystyczna regionu
Całkowita wartość projektu: 219 918,00
Kwota dofinansowania: 134 096,34
Beneficjent: Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna
Działanie 6.2 Turystyka

wydruk, pdf

NOWE ATRAKCJE NA TURYSTYCZNEJ MAPIE MAZOWSZA

Rejestr:

banner banner banner

Kalendarz

sunmontuewedthufrisat

 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  

Najbliższe wydarzenia:

Przeczytaj treść ponownie

Instytucje współfinansujące

"dla rozwoju Mazowsza"
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.