Na skróty

FAQ

IQNet, ISO

MAZOWIECKA JEDNOSTKA WDRAŻANIA PROGRAMÓW UNIJNYCH

Ścieżka nawigacyjna do tej strony

Unia Serc

Unia Serc

Zapraszamy do obejrzenia dwunastego odcinka serialu z funduszami europejskimi w roli głównej.Scenariusz serialu napisało życie.

„Unia Serc” opowiada o prawdziwych beneficjentach i pokazuje realne projekty.

Zobaczcie, jak inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
zmieniają Mazowsze.
Zrealizowany na zlecenie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, 12-odcinkowy obyczajowy serial „Unia Serc” to nowy sposób na promowanie idei funduszy unijnych. Fabularną osnową będzie opowieść o perypetiach młodych mieszkańców Mazowsza. Na jej tle przedstawiony zostanie proces ubiegania się o unijne dotacje oraz wpływ europejskich pieniędzy na rozwój naszego regionu.

Zapraszamy do obejrzenia serialu z funduszami europejskimi w roli głównej!Odcinek 12Wbrew podejrzeniom, to nie Bednarek był sprawcą pożaru, który o mały włos strawiłby przedszkole. Dzięki zdjęciu jednego z sąsiadów, policja już wie, kto zapruszył ogień. Anka i Justyna muszą jednak znaleźć sposób, by naprawić stosunki z Bednarkiem. Wzajemne oskarżenia i atmosfera podejrzeń to nie jest dobry początek znajomości.
Patryk momentalnie wskoczył w buty kierownika działu. Zrób to, zrób tamto, wszystko oczywiście „na wczoraj”... Urodzony przełożony. Ale czy to aby na pewno właściwy człowiek na właściwym miejscu? Jacek i Majka zastanawiają się, czy zachowanie ich kolegi nie jest objawem uderzenia wody sodowej do głowy.
Nadszedł długo wyczekiwany dzień otwarcia przedszkola. Roześmiane twarze dzieci to największa nagroda za wszystkie trudności, jakie trzeba było pokonać, by doprowadzić projekt do końca. Dziewczęta nie mają jednak żadnych wątpliwości, było warto. „Tęczowa kraina” będzie od teraz tętniącym energią centrum życia lokalnej społeczności. A wszystko dzięki marzeniom. Przy małej pomocy funduszy Unii Europejskiej.


W odcinku pokazano projekty współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego:
Budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Lesznie;
„Słodycze pudrowe – smaczne i zdrowe” wytwórnia słodyczy GREGOR. Adaptacja wraz z nadbudową i rozbudową istniejącej hali oraz zakup maszyn na cele działalności gospodarczej (produkcja spożywcza).
Odcinek 11Anka i Jacek spędzają upojną noc. Anka zrozumiała skalę nieporozumienia i wyjaśniła powody swojego zachowania. Na szczęście, ani uczucie Jacka, ani przyjaźń z Justyną na tym nie ucierpiały. Wystawienie najbliższych na taką próbę utwierdziło Ankę w przekonaniu, że ma wokół siebie naprawdę wspaniałych ludzi.
Patryk nie może się doczekać ogłoszenia nominacji na kierownicze stanowisko. Na pozór jest pewny swojej wygranej w tym wyścigu, kłopoty sercowe Jacka pomogły mu w zdobyciu kilku punktów w oczach szefa Jednostki, ale woli dmuchać na zimne i ze wszystkich sił stara się dowiedzieć, jaka jest ostateczna decyzja. Jacek sprawia wrażenie jakby przestało mu już zależeć na awansie. Dla niego liczy się tylko to, że znów jest z Anką.
Bednarek oskarżył Justynę o zabicie psa. Dziewczyna są niewinna, ale konflikt z sąsiadem, od początku nieprzychylnie nastawionym do pomysłu otwarcia przedszkola, wkroczył w nową fazę. Czy pożar to jego sprawka? Z pewnością będzie głównym podejrzanym.

W odcinku pokazano projekty współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego:
Rozwój infrastruktury teleinformatycznej i e-usług w Policji mazowieckiej;
Rozbudowa kampusu i modernizacja wyposażenia IT Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Sochaczewie;
Rozwój Centrum Kongresowego poprzez budowę nowoczesnego budynku restauracyjnego zlokalizowanego nad Zalewem Zegrzyńskim.


 Odcinek 10Jacek wziął kilka dni urlopu i zapadł się pod ziemię. Nikt nie wie, gdzie jest i nie ma z nim kontaktu. Anka poukładała sobie całą sytuację i za wszelką cenę próbuje naprawić swój błąd. Rozpaczliwa próba poczekania na Jacka pod jego domem nie dała rezultatu. Dziewczyna zaczyna podejrzewać, że bezpowrotnie straciła miłość swojego życia.
Anka nie może zadzwonić do Jacka, by wszystko wyjaśnić, bo w przypływie złości wykasowała jego dane z telefonu. Wie, że numer do jej ukochanego na pewno ma Justyna. Skorzystanie z pomocy koleżanki wymaga jednak konfrontacji, której Anka od początku kryzysu unika. Dziewczęta muszą poważnie porozmawiać, by ostatecznie wyjaśnić sobie, jak dokładnie wyglądała „wielka miłosna przygoda” Justyny.
Będzie to o tyle łatwiejsze, że Jacek został już skutecznie wyparty z serca Justyny przez Patryka. Zaloty szarmanckiego bruneta trafiły na podatny grunt i związek szybko rozwija się po myśli obojga zakochanych. Może Patryk pomoże Ance znaleźć kontakt z Jackiem? Są przecież kolegami z pracy.

W odcinku pokazano projekty współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego:
Wdrożenie innowacyjnej technologii okelinowania;
Modernizacja pawilonu terapii zajęciowej, modernizacja Dworku oraz zagospodarowanie terenu wokół Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu, ul. Ruda 1;
Wzrost konkurencyjności firmy LUS-AR poprzez inwestycję w numeryczne centrum obróbcze szkła;
Wzrost potencjału i innowacyjności przedsiębiorstwa Cukiernia-Piekarnia Jacek Romanowski poprzez stworzenie własnych mocy produkcyjnych oraz wprowadzenie na rynek nowych wyborów ciastkarskich, cukierniczych, lodziarskich.

 Odcinek 9Anka nadal nie wyjaśniła przyczyn zerwania z Jackiem i unikania najlepszej przyjaciółki. Justyna z Jackiem zachodzą w głowę, co może być powodem jej osobliwego zachowania się. Na prośbę lekarzy dziewczyna została w szpitalu i by zabić czas w oczekiwaniu na wypisanie, zajęła się zabawą się z dziećmi z oddziału pediatrycznego. To pozwoliło jej choć na chwilę oderwać się od problemów.
Justyna ma pełno nowych pomysłów, które podpatrzyła w przedszkolu pokazanym jej przez Patryka. Jest pełna entuzjazmu, tym bardziej że ekipa remontowa już za kilka dni kończy pracę i dziewczyny będą mogły rozpocząć urządzanie „Tęczowej krainy”. Musi tylko pomóc Ance pozbierać się, bo w tym stanie wspólniczka nie ma głowy do zajmowania się przedszkolem.
Dla poprawienia humoru, opowiada koleżance o swojej kolejnej miłosnej zdobyczy – Patryku. Jej zdaniem, coś z tego może być. Czy Anka zda sobie sprawę ze skali nieporozumienia, jakie było wynikiem mitomanii Justyny? No i najważniejsze, czy zmieni to cokolwiek w jej podejściu do Jacka.

W odcinku pokazano projekty współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego:
Zwiększenie dostępności i jakości usług medycznych świadczonych w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim poprzez zakup specjalistycznego sprzętu medycznego wraz z niezbędnym wyposażeniem;
Przygotowanie terenów pod działalność inwestycyjną w strefach przemysłowych w gminie Grodzisk Mazowiecki.

 Odcinek 8Spotkanie Jacka i Anki zakończyło się dramatycznie. Zdenerwowana dziewczyna rozbija samochód i trafia do szpitala. Na szczęście nic jej się nie stało, ale w trakcie profilaktycznych badań, lekarze natrafiają na niepokojące symptomy. Anka zostaje w szpitalu, by dowiedzieć się, czy to aby nie jest coś poważnego.
Tymczasem, śledztwo w sprawie włamania do przedszkola przynosi nieoczekiwane rezultaty. Policja znajduje skradziony piec, ale wbrew podejrzeniom Justyny, nie jest to sprawka Bednarka. Okazuje się, że sąsiad, a w zasadzie jego pies, przyczynił się do złapania przestępców i odzyskania niezbędnego w przedszkolu wyposażenia.
Jacek jest tak absorbowany wypadkiem Anki, że zapomina o spotkaniu z Justyną, której obiecał wizytę w sfinansowanym ze środków unijnych przedszkolu. Pomoc nadchodzi z  najmniej spodziewanej strony. Z kłopotu wybawia go Patryk, któremu ładna blondynka już jakiś czas temu wpadła w oko. W trakcie wycieczki, na którą ją zabiera, czaruje dziewczynę. Czyżby Justyna znalazła kolejną „wielką, jedyną” miłość?

W odcinku pokazano projekty współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego:
Zwiększenie dostępności i jakości usług medycznych świadczonych w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim poprzez zakup specjalistycznego sprzętu medycznego wraz z niezbędnym wyposażeniem;
Budowa, remont i wyposażenie przedszkolnych i szkolnych obiektów w Gminie Klwów;
Rewitalizacja historycznego budynku Kasyna na potrzeby stworzenia Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.

 Odcinek 7Anka stara się wyrzucić Jacka z pamięci i wrócić do normalnego życia. Rozpad dobrze zapowiadającego się związku jest dla niej ciężkim przeżyciem. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie może wiecznie tego rozpamiętywać, bo na głowie ma inne, ważne rzeczy. Jedną z nich jest dokończenie przedszkola. Gdy wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem, ktoś włamał się do remontowanego budynku. Podejrzenie dziewcząt pada na Bednarka, który od początku nie był entuzjastą pomysłu powstania „Tęczowej krainy”.
Jacek nadal nie ma pojęcia co było powodem obcesowego zerwania. Próby skontaktowania się z Anką nie dały żadnego rezultatu i jest coraz bliższy poddania się i zaakceptowania tej sytuacji. Do akcji wkracza jednak Majka, która zaraża kolegę optymizmem. Nie pozwala mu odpuścić, namawia do intensywnego poszukania sposobu spotkania się z ukochaną. Nieoczekiwanie, pojawia się okazja, by jeszcze raz zobaczyć Ankę. Czy dziewczyna będzie miała ochotę wyjaśnić przyczynę tak dramatycznej zmiany zachowania?

W odcinku pokazano projekty współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego:
Gospodarka wodno-ściekowa w mieście Białobrzegi;
„Zdarzyło się kiedyś nad wodą” – trasa turystyczna w radomskim skansenie;
Rewitalizacja budynku Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku wraz z założeniem parkowym;
Wyposażenie w aparaty i urządzenia medyczne oraz dostosowanie stanu technicznego do możliwości rozpoczęcia funkcjonowania pierwszej w Polsce Kliniki „Budzik” dla dzieci w śpiączce;
Rewitalizacja parku miejskiego im. Józefa Wybickiego – nowy wymiar przestrzeni życia publicznego.

 Odcinek 6Anka jest zrozpaczona po tym, gdy dowiedziała się, że „jej Jacek” to ten sam Jacek, o którym opowiada jej bez przerwy Justyna. Czuje się podwójnie zdradzona i najchętniej nie wychodziłaby z łóżka. Szok, jakiego doznała w trakcie wykładu jest tym większy, że absolutnie nic nie wskazywało na możliwość pojawienia się problemów w związku.
Jacek nie rozumie, dlaczego jego ukochana nie daje znaku życia. Jego zdaniem, wszystko rozwijało się zgodnie z planem i nagłe oziębienie stosunków jest dla niego dużą zagadką. Stara się znaleźć racjonalne wytłumaczenie. Zepsuty telefon, mnóstwo innych zajęć, ale podskórnie czuje, że chodzi o coś innego. Tylko jak ma się tego dowiedzieć, skoro nie może z Anką nawet porozmawiać?
Tymczasem zbliża się termin otwarcia przedszkola. Justyna dopina ostatnie detale i stara się swym entuzjazmem zarazić apatyczną Ankę. Mieszkańcy miasteczka nie mogą się już doczekać nowego przedszkola i zapowiada się, że pomysł dziewcząt będzie strzałem w dziesiątkę. Gdyby jeszcze tylko Bednarek nie próbował na wszelkie sposoby przeszkodzić w realizacji planów...

W odcinku pokazano projekty współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego:
Elektrownia wiatrowa – wytwarzanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii;
Zwiększenie konkurencyjności Centrum Medycznego MAVIT sp. z o.o. poprzez zakup innowacyjnego lasera femtosekundowego i nowoczesnego lasera excimerowego wraz z przebudową części obecnie użytkowanego lokalu;
Rewitalizacja Rynku Mariackiego w Węgrowie.

 Odcinek 5Formalności w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych zostały dopełnione i projekt Anki i Justyny otrzymał dofinansowanie. Dziewczęta mogą ostro wziąć się do pracy, by przekuć słowa w czyn. Nie zrażają się zniszczeniem plakatu reklamującego przedszkole i rozpoczynają remont budynku. Oczyma wyobraźni widzą już podwórko pełne roześmianych dzieci. I tylko Bednarek nie podziela ich entuzjazmu. Ale teraz nic już nie może powstrzymać Anki i Justyny – marzenie jest na wyciągnięcie dłoni.
Patryk jest pewny, że awans ma w kieszeni. Żartuje sobie z kolegi, że ten został zesłany do pracy nad nowym projektem, co przeszkodzi mu w zdobyciu rekomendacji szefa. Jacek nie daje się sprowokować, bo nie ma ochoty uczestniczyć w wyścigu szczurów. Tym bardziej, że związek z Anką fantastycznie się rozwija.
Przypadek sprawia, że Justyna będzie mogła w końcu przedstawić Ance swojego ukochanego. Zabiera przyjaciółkę na jego wykład, by mogła poznać „tego jedynego”. Dziewczęta nie przeczuwają, że spotkanie będzie początkiem dramatycznego zwrotu.

W odcinku pokazano projekty współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego:
Rozwój firmy Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. w Warszawie poprzez zakup specjalistycznego sprzętu do procesu przygotowania i przechowywania preparatów, adaptacja pomieszczeń i stworzenie dedykowanego oprogramowania informatycznego;
Zakup 11 nowych, dwukabinowych lokomotyw elektrycznych przeznaczonych do prowadzenia składów pociągów pasażerskich zmiennokierunkowych, złożonych z wagonów typu push-pull ze świadczeniem usług serwisowych w okresie czterech lat od daty przekazania;
Rewaloryzacja zabytkowych obiektów Resursy i Kręgielni w Żyrardowie oraz ich adaptacja na cele kulturalno-artystyczne.


 


 

Odcinek 4Anka i Justyna nie mogą się już doczekać rozstrzygnięcia konkursu na dotacje z funduszy RPO. Pełne wiary w sukces, nie dopuszczają do siebie myśli, że ich marzenie mogłoby się nie zrealizować. Nie czekają jednak z założonymi rękami i intensywnie przygotowują się do otwarcia przedszkola. „Tęczowa kraina” z każdym dniem nabiera kształtów, choć zapanowanie nad wszystkim nie jest wcale takie łatwe. Tym bardziej, że sprawy sercowe całe czas zaprzątają głowy naszych bohaterek. Ale hasło „chcieć to móc” obowiązuje i dzień otwarcia przedszkola jest coraz bliższy.
Majka zżyma się na Patryka, który wykorzystuje rozkojarzenie Jacka i bezwzględnie zabiega o awans. Jacek, wiecznie w rozjazdach w związku z nowymi obowiązkami i zakochany w Ance bez pamięci, nie ma głowy do biurowej rywalizacji. Czy to odbije się negatywnie na karierze naszego bohatera?
Okazuje się, że nie wszyscy mieszkańcy rodzinnej miejscowości Anki i Justyny są zadowoleni z faktu, że dziewczęta zakładają „Tęczową krainę”. Komuś jest wyraźnie nie w smak, że w okolicy powstanie przedszkole. To oznacza kłopoty. Tak jakby było ich za mało...

W odcinku pokazano projekty współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego:
Przebudowa i adaptacja budynku starego dworca PKP w Sokołowie Podlaskim przy ul. Kolejowej na potrzeby Biblioteki Miejskiej i Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta;
Poszerzenie oferty przedsiębiorstwa „Dworskie Smaki” o usługę organizacji dużych imprez plenerowych oraz zwiększenie asortymentu tradycyjnych produktów gastronomicznych poprzez budowę wiat dla gości i adaptacji budynku na kuchnię;
Budowa wewnętrznej obwodnicy miasta Siedlce.
Odcinek 3Dziewczyny są przekonane, że wszystko układa się zgodnie z planem. Uzupełniają dokumentację do wniosku o dotację i coraz intensywniej przygotowują się do otwarcia przedszkola. Justyna jest pewna, że jej związek z Jackiem ma przyszłość i nie może się doczekać rozwoju wydarzeń. Anka sama przed sobą nie chce przyznać, że poznany na stacji benzynowej mężczyzna wpadł jej w oko. Ale im bliżej spotkania, Justyna otwarcie nazywa je randką, tym intensywniej myśli o tym, że coś z tego może być.
Ale, jak to w życiu bywa, na horyzoncie zbierają się ciemne chmury. Bednarek wypytuje o plany Justyny dotyczące odziedziczonego domu. Wizja przedszkola działającego za płotem jego posesji wcale nie przypadła mu do gustu. Ciekawe, czy będzie starał się utrudnić dziewczętom realizację ich planów.
W Jednostce rywalizacja o względy szefa nabiera rumieńców. Patryk gra nie fair. Dba tylko o to, by jego akcje szły w górę. Jacek, obarczony nowymi obowiązkami i zaaferowany wizją spotkania z Anką, na razie przegrywa w wyścigu o awans.

W odcinku pokazano projekty współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego:
Wdrożenie nowego produktu – Euroderm;
Rozbudowa infrastruktury kulturalnej Związku Buddyjskiego Tradycji Karma Kamtzang w Grabniku, gmina Jaktorów, poprzez budowę obiektu Centrum Kultury Buddyjskiej;
II Forum Rozwoju Mazowsza.
Odcinek 2Justyna jest zakochana bez pamięci i snuje plany rozwoju wielkiego uczucia. Anka, słuchając opowieści o poznanym przez przyjaciółkę mężczyźnie, cieszy cię jej szczęściem, ale martwi się, że jej „przygoda” nie rozwija się tak szybko. Podejrzewa, że przystojniak ze stacji benzynowej zgubił jej numer telefonu.
Okazuje się, że tajemniczy sąsiad, który w poprzednim odcinku w ukrycia przyglądał się Ance oglądającej siedzibę przedszkola, to Bednarek. Od dawna ma chrapkę na budynek i wcale nie jest zadowolony z faktu, że pojawił się wokół niego ruch.
W uporządkowane dotychczas życie Jacka wkrada się pewien chaos. Wspomnienie poznanej dziewczyny nie daje mu spokoju. Do tego dochodzi nowy projekt w pracy i perspektywa awansu na wakujące stanowisko kierownicze. Ale Patryk też ma na nie ochotę i z pewnością zrobi wszystko, by zdobyć rekomendację szefa.

W odcinku pokazano projekty współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego:
Renowacja Kościoła Świętego Krzyża wraz z zabudowaniami poklasztornymi w Warszawie jako ważnego obiektu dziedzictwa kultury;
Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez budowę i zakup innowacyjnej bezdotykowej myjni wykorzystującej energię odnawialną w Broniszach.
Odcinek 1

W pierwszym odcinku serialu „Unia Serc” poznajemy jego głównych bohaterów. Anka wraca do Polski ze Szwecji, aby wspólnie z najlepszą przyjaciółką Justyną rozbudować przedszkole o część artystyczną. Środkiem do realizacji marzenia z ich dzieciństwa ma być dotacja ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Po drodze, w wyjątkowo niefortunnej sytuacji, Anka poznaje Jacka, który robi na niej ogromne wrażenie.

Jacek pracuje w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Zajmuje się doradztwem i szkoleniami dla beneficjentów. W Jednostce pracuje również Patryk, przystojny i szarmancki uwodziciel, który skupiony na własnej karierze będzie ostro rywalizował z Jackiem o względy szefa.

W tle obyczajowych perypetii głównych bohaterów poznajemy prawdziwe inwestycje RPO i możemy zobaczyć wpływ funduszy unijnych na rozwój gospodarczy i infrastrukturalny Mazowsza.

W odcinku pokazano projekty współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego:

Rewitalizacja zabytkowego Ratusza w Ciechanowie;

Poprawa regionalnego systemu transportowego przez budowę w Ciechanowie pętli łączącej drogi krajowe nr 50 i 60, drogi wojewódzkie nr 617 i 615 oraz siedem dróg powiatowych.

 

dla rozwoju Mazowsza
Kampania współfinansowana przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego


.:W ramach programów:.
Program operacyjnyPriorytety i działania
Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2007-2013 (RPO WM)dotyczy całego programu

wydruk, pdf

Rejestr:

banner banner banner

Kalendarz

sunmontuewedthufrisat

 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Najbliższe wydarzenia:

Przeczytaj treść ponownie

Instytucje współfinansujące

"dla rozwoju Mazowsza"
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.