MAZOWIECKA JEDNOSTKA WDRAŻANIA PROGRAMÓW UNIJNYCH

PIENIĄDZE NA SPRZĘT DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

- Jest to kolejny ważny dzień i dla szpitala i dla mazowieckiego samorządu Ponad 788 tys. zł to szansa na nowy sprzęt z dziedziny okulistyki oraz szansa na zwiększenie kontraktu z NFZ. Pacjenci z trudnymi problemami będą mogli się tu leczyć i właśnie dobry, nowoczesny sprzęt pozwoli to robić dobrze – powiedziała Elżbieta Lanc członek zarządu.

 

You need to install the Flash plugin - http://www.webestools.com/
Wypowiedź p. Elżbiety Lanc, członka zarządu województwa mazowieckiego, pobierz

- Przed nami nowe RPO WM na lata 2014-2020 i życzę jak najwięcej środków finansowych dla tej placówki – dodał Leszek Ruszczyk wicemarszałek.

You need to install the Flash plugin - http://www.webestools.com/

Wypowiedź p. Leszka Ruszczyka, wicemarszałka zarządu województwa mazowieckiego, pobierz

- Po zrealizowaniu tego projektu będziemy mogli zaproponować naszym pacjentom nowe oferty z zakresu świadczeń, z czego bardzo się cieszymy – podsumowała Małgorzata Stachurska-Turos dyrektor Szpitala Dziecięcego.

You need to install the Flash plugin - http://www.webestools.com/

Wypowiedź p. Małgorzaty Stachurskiej-Turos dyrektora Szpitala Dziecięcego, pobierz

Szpital Dziecięcy przy ul. Niekłańskiej jest pierwszym szpitalem dziecięcym zbudowanym w Warszawie po II wojnie światowej. Placówka zapewnia pomoc, diagnostykę i specjalistyczne leczenie dzieciom od noworodka do 18. roku życia. Planowana inwestycja dotycząca zakupu specjalistycznego sprzętu jest niezbędna do świadczenia usług medycznych na najwyższym poziomie. Nowoczesne urządzenia będą wykorzystywane do badania i leczenia bardzo małych dzieci (np. wcześniaków).

Na oddziale okulistyki leczone są wszystkie choroby narządu wzroku u dzieci i młodzieży. Wykonuje się tam także niezbędne zabiegi operacyjne np. dotyczące zaburzeń ustawienia gałki ocznej, zeza i oczopląsu, chorób przedniego odcinka gałki ocznej – zapalnych, bakteryjnych, wirusowych, alergicznych, zaćmy wrodzonej i patologicznej oraz wielu innych.

W ramach projektu zakupione zostaną fakoemulsyfikator z wiktrektomią tylną, aparat do elektrofizjologii, fondus kamery, laser do zabiegów na siatkówce oka z przystawką i wyposażeniem, autorefraktometr pediatryczny, ręczna lampa szczelinowa, panel optotypów z polaryzacją, dioptriomierz, tonometr indukcyjny z wyposażeniem oraz wziernik pośredni z wyposażeniem.

Zakup tego sprzętu rozszerzy zakres świadczonych usług medycznych, a także podniesie poziom dotychczasowych. Okulistyka dziecięca to specjalność deficytowa – w skali kraju i województwa. Szpital stanie się samowystarczalny w zakresie diagnostyki i zwiększy swoją ofertę bez potrzeby zlecania na zewnątrz badań diagnostycznych.

You need to install the Flash plugin - http://www.webestools.com/
Wypowiedź p. Agnieszki Podedwornej-Chusteckiej pobierz

Tytuł projektu: Zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Okulistyki wraz z adaptacją pomieszczeń
Beneficjent: Szpital Dziecięcy im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza SPZOZ
Całkowita wartość projektu: 928 000,00 zł
Kwota dofinansowania: 788 800,00 zł
Działanie 7.1 Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia


Edyta Al-Tawil
Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
tel. 22 542 25 62
e-mail: media@mazowia.eu

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl
MAZOWIECKA JEDNOSTKA WDRAŻANIA PROGRAMÓW UNIJNYCH
www.mazowia.eu
ul. Jagiellońska 74
03-301 Warszawa
tel.: 022 542 20 00
fax: 022 698 31 44