MAZOWIECKA JEDNOSTKA WDRAŻANIA PROGRAMÓW UNIJNYCH

Turniej Wiedzy O RPO WM rozstrzygnięty!

W finałowym etapie Turnieju Wiedzy o RPO WM rywalizacja o miejsca na podium była niezwykle wyrównana i przysporzyła wielu emocji. Doskonale było widać, że wszystkie trzy drużyny włożyły ogromny wysiłek w przygotowanie się do turnieju. Zawodnicy wzbudzili ogromny podziw jury i organizatorów, ponieważ zaledwie kilkukrotnie dali się zaskoczyć pytaniami na temat RPO WM. A dopiero podczas ostatniej rundy rozgrywek wyraźnie na prowadzenie wysunęła się szkoła z Zakrzewa i pozycję lidera zachowała już do końca turnieju. Na drugim miejscu Turniej Wiedzy o RPO WM ukończył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr Heleny Spoczyńskiej z Lipin. Trzecia lokata przypadła Publicznemu Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku.

Podczas finałowego spotkania panowała wyjątkowa atmosfera. Wszystkie szkoły gorąco kibicowały swoim zawodnikom. Dało się odczuć, że trzy etapy rozgrywek turniejowych zintegrowały wszystkich uczestników wydarzenia. Po raz kolejny, cały dzień rozgrywek przebiegał nie tylko pod znakiem sportowej rywalizacji, ale także dobrej zabawy i  żywiołowego dopingu. Zawodnicy musieli stawić czoła nie tylko pytaniom merytorycznym, ale też zadaniom sportowym i zręcznościowym, które w tym etapie Turnieju dostarczyły zawodnikom wyjątkowo wiele zabawy i radości.

Uczestnicy trzech finałowych drużyn mogli sprawdzić swoje możliwości próbując utrzymać równowagę na  symulatorze jazdy na desce surfingowej. Spryt i szybkość była weryfikowana w trakcie zorbingu, czyli biegu w wielkiej, dmuchanej kuli, a sprawność fizyczna przy szybkich zmianach liczby uczestników w kilku rundach tenisa stołowego. Liczne niespodzianki i emocje towarzyszyły konkurencjom, w których zawodnicy przekazywali sobie tajemnicze instrukcje dotyczące kalamburów lub odwzorowywania konstrukcji z kolorowych klocków.

W trakcie kolejnych konkurencji uczestnicy musieli wykazać się znajomością priorytetów RPO WM i szybkim liczeniem oraz precyzją poszukiwacza skarbów, a wyścigi samochodami zdalnie sterowanymi były nie tylko okazją do pokonania wyznaczonego slalomu, ale również do widowiskowych driftów, których nie powstydziłby się nie jeden mistrz kierownicy.

W III etapie rozgrywek również na opiekunów czekały zadania w konkurencjach zespołowych („Droga wniosku”) lub układaniu puzzli.

Tradycyjne już Gośćmi specjalnymi wydarzenia, a jednocześnie honorowymi członkami jury byli Pan Wiesław Raboszuk (Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego) oraz Pan Mariusz Frankowski (Dyrektor MJWPU). Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwało jury w składzie: Ilona Nasiadka (Kierownik MJWPU), Bogdan Buczyński (Trener RPO WM), Maciej Chmielewski (Trener RPO WM) i Michał Adamczyk (Ekspert RPO WM).

Wszystkie zwycięskie szkoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody w postaci bonów na zakup wyposażenia biblioteki szkolnej oraz asortymentu sportowego. Za zajęcie pierwszego miejsca szkole z Zakrzewa wręczono nagrody o łącznej wartości 8 500,00 zł. Kolejno szkoły, które zajęły miejsca drugie i trzecie otrzymały bony o łącznej wartości 6 500,00 zł i 4 500,00 zł. Wszystkim uczestnikom i opiekunom zostały wręczone także upominki i materiały promocyjne przekazane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Mamy nadzieję, że Turniej Wiedzy o RPO WM na długo pozostanie w pamięci uczestników jako wydarzenie pełne rewelacyjnej zabawy, ale również źródło praktycznej i przydatnej w przyszłości wiedzy na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom za udział w Turnieju Wiedzy o RPO WM.  Był on wspaniałą przygodą również dla pomysłodawców i organizatorów. Już dziś zapraszamy do śledzenia informacji na stronie www.mazowia.eu oraz www.fan.mazowia.eu i do udziału w kolejnych konkursach oraz wydarzeniach dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Do zobaczenia!

MAZOWIECKA JEDNOSTKA WDRAŻANIA PROGRAMÓW UNIJNYCH
www.mazowia.eu
ul. Jagiellońska 74
03-301 Warszawa
tel.: 022 542 20 00
fax: 022 698 31 44