Wpisz proszę szukaną frazę
W jaki sposób okres ograniczenia działalności kulturalnej wpłynął na jej odbiorców i twórców? Z jakimi wyzwaniami mierzą się lokalni działacze kultury, a z jakimi przedstawiciele teatru czy branży filmowej? Co zmieniło się na poziomie relacji artysta-widz? Jak uczelnie artystyczne mogą poradzić sobie z wyzwaniem kształcenia przyszłych twórców? A także czy filmowiec jest w stanie tworzyć swoje dzieła wyłącznie na potrzeby platform streamingowych? O tym rozmawiali eksperci debaty „Kultura realna czy wirtualna”, która odbyła się podczas 11. Forum Rozwoju Mazowsza. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!
Sektor kultury należał do najmocniej dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Dlatego często mówi się o nim jako „pierwszym do zamknięcia, a ostatnim do otwarcia”, pomijając negatywne konsekwencje dla odbiorców i samych twórców. Czy wyobrażamy sobie świat w którym dostęp do kultury ogranicza się wyłącznie do internetowych form? O tym dyskutowali:
Dyskusję prowadziła Sylwia Maksim-Wójcicka Kierownik Wydziału Wdrażania Projektów z obszaru Kultury i Rewitalizacji w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty!
(relacja dostępna jest z napisami)
Zapraszamy również do zapoznania się z raportami na temat sytuacji sektora kultury w związku z pandemią COVID-19 przygotowanymi przez Mazowiecki Instytut Kultury: “Re(animacja) kultury w okresie pandemii” oraz “Instytucje kultury w okresie pandemii”.
O wydarzeniu
Forum Rozwoju Mazowsza jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Jedenasta edycja forum odbyła się w dniach 8-9 grudnia 2021 roku w formule zdalnej. Wydarzenie odbyło się pod honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Europejskiego Komitetu Regionów oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz mediów społecznościowych wydarzenia (Facebook, LinkedIn oraz YouTube), gdzie publikowane są relacje z debat oraz wystąpień z udziałem zaproszonych ekspertów.