Wpisz proszę szukaną frazę
A gdyby tak wybrać się w podróż po mazowieckich instytucjach kultury bez wychodzenia z domu? Dzięki pomocy
z Unii Europejskiej staje się to coraz bardziej dostępne. Mieszkańcy i turyści już dziś mogą skorzystać z wirtualnych spacerów oferowanych przez placówki z różnych zakątków województwa. Jest to efekt projektu Samorządu Mazowsza realizowanego we współpracy z 26 instytucjami kultury. Zapraszamy do odkrywania fascynującego świata kultury, historii oraz sztuki przez internet.
W dobie wszechobecnego internetu coraz częściej chcemy korzystać z atrakcyjnej oferty kulturalnej bez wychodzenia z domu. I właśnie do tego zachęca Samorząd Mazowsza we współpracy z 26 instytucjami kultury. Dzięki ponad 8,5 mln zł pomocy z Unii Europejskiej realizowany jest największy w kraju projekt polegający na udostępnieniu zbiorów kultury podczas wirtualnych spacerów. Już dziś można zobaczyć pierwsze efekty!
Odkrywaj świat kultury bez wychodzenia z domu
Zachęcamy do poznawania fascynującego świata kultury prezentowanego w różnych zakątkach Mazowsza. Coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy. Wirtualny spacer po Zamku w Liwie, którego początki sięgają XV wieku, zwiedzanie wystaw „Secesja” i „X wieków Płocka” w Muzeum Mazowieckim w Płocku, czy zbiorów Muzeum Żydów Mazowieckich to tylko niektóre możliwości. Miłośnicy historii mogą odwiedzić Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, czy Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów, w którym swą siedzibę ma Muzeum Niepodległości w Warszawie. Swoje drzwi otwierają również Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, czy na przykład Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.
Jakie instytucje biorą udział w projekcie?
Dzięki pomocy z Unii Europejskiej swoją ofertę udostępnią w sieci również: Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Stacja Muzeum, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, Muzeum Regionalne w Siedlcach, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie, Warszawska Opera Kameralna, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Instytut Papieża Jana Pawła II, Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu oraz Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego.
Projekt: Regionalna Platforma Informacyjna – Kultura na Mazowszu
Beneficjent: Samorząd Województwa Mazowieckiego
Wartość projektu: 10 649 500 zł
Dofinansowanie z UE: 8 519 600 zł
O Funduszach Europejskich dla Mazowsza
Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.
Dowiedz się więcej!