[ic_wcag]

Aktualności

9,5 mln zł z UE na cyfryzację w 47 mazowieckich szkołach oraz termomodernizację w gminach Tłuszcz, Goszczyn oraz Strzegowo

Dzięki funduszom europejskim, możliwa będzie termomodernizacja budynków Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłuszczu i w Chrzęsnem a także Ośrodka Zdrowia w Goszczynie. Przyznane środki umożliwią też realizację kolejnego etapu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w gminie Strzegowo. Dofinansowanie z UE pozwoli również na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, który trafi do 47 szkół podstawowych z gmin należących do Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci. ”Zakres tych projektów to dwie bardzo ważne części polityki unijnej- transformacja cyfrowa i eliminowanie zagrożeń ekologicznych”- powiedział marszałek Adam Struzik.  W spotkaniu wzięli udział Marcin Podsędek, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Anna Brzezińska, przewodnicząca Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu.

Remonty budynków OSP w Tłuszczu i OSP w Chrzęsnem

 W strażnicach zostanie przeprowadzona modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, a rezultatem będzie przyłączenie budynków do sieci gazowej. Kolejne działania to modernizacja instalacji ciepłej wody oraz zmiana oświetlenia na energooszczędne typu LED. Dachy oraz ściany zostaną ocieplone, a drzwi i okna wymienione. Aby umożliwić produkcję energii elektrycznej, wnioskodawca zamontuje instalację fotowoltaiczną.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Tłuszcz

Beneficjent: Gmina Tłuszcz

Całkowita wartość projektu: 796 630,02 zł

Kwota dofinansowania: 482 071,23 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Ekologiczne zmiany w Ośrodku Zdrowia w Goszczynie

Prace będą polegały na wymianie starych okien na parterze i piętrze, ociepleniu ścian, w tym ociepleniu cokołu i ścian piwnic w gruncie, a także wymianie okienek piwnicznych. Zainstalowany zostanie kocioł gazowy. Instalacja centralnego ogrzewania zostanie wymieniona na nową, wykonaną z rur plastikowych lub stalowych i wyposażoną w grzejniki z zaworami termostatycznymi. Na dachu budynku zamontowanych zostanie 6 paneli fotowoltaicznych.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja Ośrodka Zdrowia w Goszczynie

Beneficjent: Gmina Goszczyn

Całkowita wartość projektu: 237 508,00 zł

Kwota dofinansowania: 153 276,74 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej i dwóch szkół w gminie Strzegowo

W ramach inwestycji  w budynku Szkoły Podstawowej w Niedzborzu zostanie zamontowana pompa ciepła powietrze-woda a istniejący kocioł zostanie wymieniony na olejowy. Z kolei w szkole w Dąbrowie zaplanowano montaż pompy ciepła glikol-woda oraz wymianę instalacji centralnego ogrzewania. W obu szkołach stropodachy zostaną ocieplone styropianem. Natomiast w wielofunkcyjnym budynku użyteczności publicznej w Strzegowie zaplanowano montaż pompy ciepła typu powietrze-woda, montaż bufora z grzałką elektryczną, wymianę grzejników oraz montaż zaworów termostatycznych Ocieplone zostaną ściany zewnętrzne i ostatni strop budynku We wszystkich budynkach w ramach projektu zaplanowano także wymianę okien i drzwi, a także montaż instalacji fotowoltaicznej.

Tytuł projektu: Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Strzegowo
etap 2

Beneficjent: Gmina Strzegowo

Całkowita wartość projektu: 3 365 094,62 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 2 164 679,43 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Sprzęt i oprogramowanie dla 47 szkół z Warszawskiego Okręgu Funkcjonalnego

Projekt będzie realizowany w ramach porozumienia partnerskiego zawartego pomiędzy dziewięcioma gminami. Zakres przedsięwzięcia obejmie zakup: komputerów stacjonarnych i przenośnych, tabletów, drukarek i skanerów, projektorów i drobnego sprzętu komputerowego. Szkoły zostaną wyposażone w serwery i sprzęt sieciowy, tablice interaktywne i monitory dotykowe, a także klocki do działań robotyczno-programistycznych. Do placówek w Nadarzynie, Brwinowie, Grodzisku Mazowieckim, Michałowicach, Pruszkowie, Żyrardowie, Milanówku, Starych Babicach i Ożarowie Mazowieckim, trafią pakiety oprogramowania biurowego, licencje na programy edukacyjne i terapeutyczne oraz dostęp do platform edukacyjnych i serwisów streamingowych. W wybranych szkołach zostanie zaadaptowana infrastruktura techniczna (okablowanie światłowodowe). W ramach projektu zaplanowano także wdrożenie wspólnej e-usługi, która będzie udostępniona zarówno dla nauczycieli wszystkich 47 szkół podstawowych biorących udział w projekcie, jak również kadry pedagogicznej innych szkół z obszaru objętego ZIT.

 

Tytuł projektu: E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT

Beneficjent: Gmina Nadarzyn

Całkowita wartość projektu: 9 742 251,51 zł

Kwota dofinansowania: 6 701 322,62 zł

Działanie: 2.1 E- usługi dla szkół w ramach ZIT

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2021-10-26
  • Czas wytworzenia:
  • 2021-10-26

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content