[ic_wcag]

Aktualności

Budynki szpitala psychiatrycznego w Gostyninie-Zalesiu przejdą termomodernizację

Już niebawem dzięki 1,5 mln zł z UE zostaną wyremontowane trzy budynki szpitala. Termomodernizacja poprawi funkcjonalność i stan techniczny budynków. Skorzystają więc pacjenci i pracownicy szpitala. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i dyrektor WSZPZOZ w Gostyninie Katarzyna Osowicz-Szewczyk.

 

Fundusze europejskie pomogą przeprowadzić remonty

Historia szpitala psychiatrycznego w Gostyninie zaczyna się w 1929 roku. Placówka funkcjonowała podczas II wojny światowej, przyjmowała uciekinierów i zapewniała potrzebującym noclegi, posiłki i pomoc lekarską.

Teraz, dzięki funduszom europejskim, trzy budynki będące w złym stanie technicznym czeka remont.

Prace zostały zaplanowane w pawilonie nr 4, w budynku portierni oraz w magazynu. Wnioskodawca wykona modernizację instalacji centralnego ogrzewania, wymieni okna i drzwi, ociepli ściany zewnętrzne. Dodatkowo ocieplone zostaną stropodachy, posadzki parteru i ściany przyziemia. Oświetlenie zostanie również wymienione, a dla lepszego efektu ekologicznego na dachach budynków zamontowane będą panele fotowoltaiczne.

 

eFEkt UE

Realizacja inwestycji wpłynie na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. co poprawi jakość powietrza w regionie. Zwiększy się również efektywność energetyczna budynków, a to wpłynie na mniejsze koszty zużycia energii. Ponadto wyremontowane budynki będą bardziej funkcjonalne. Leczeni będą tutaj pacjenci z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami zachowania oraz z chorobami układu kostno-stawowego i mięśniowego.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków szpitala psychiatrycznego w Gostyninie-Zalesiu

Beneficjent: Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Profesora Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie

Całkowita wartość projektu: 4 785 090,08 zł

Kwota dofinansowania: 1 484 720,01 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Michał Strzelczyk
  • Wytwarzający:
  • Michał Strzelczyk
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-05-27
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-05-27

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content