[ic_wcag]

Aktualności

Grafika przedstawia napis Cyfrowe technologie w mazowieckich szkołach dzięki Funduszom Europejskim. Kolejne 12 mln zł na zakup sprzętu komputerowo-cyfrowego, na pomoce dydaktyczne i oprogramowanie. W tle widać dwóch uczniów dotykających klawiatury notebooka. W tle widać też wzory matematyczne.

Cyfrowe technologie w mazowieckich szkołach dzięki Funduszom Europejskim – ogłaszamy wyniki konkursu

Nowoczesne formy nauczania wykorzystujące technologie cyfrowe, zakupy sprzętu i oprogramowania dla szkół, zapewnienie edukacji zdalnej w sytuacji powrotu epidemii COVID-19 to główne założenia projektów, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają 12 mln zł z programu regionalnego na lata 2014-2020. Nabór przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Projekty będą realizowane w szkołach znajdujących się na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Ze wsparcia skorzystają uczniowie oraz nauczyciele. Inwestycje w edukację w zakresie nowych technologii informatycznych zaprocentują lepszym wykształceniem młodzieży. W sytuacji gdy wróci pandemia COVID-19, szkoły będą lepiej przygotowane do pracy zdalnej.

Na liście rankingowej znalazło się kolejnych 13 projektów, których dofinansowanie wyniesie 12 mln zł. Działania będą realizowane w szkołach podstawowych m.in. w Gminie Konstancin-Jeziorna, w Warszawie, gminie Wieliszew, Lesznowola, Piaseczno, Góra Kalwaria czy w Wołominie i Legionowie.

Przykłady działań

Fundusze europejskie pomogą kupić m.in. komputery stacjonarne i przenośne, tablety, drukarki i skanery, projektory, serwery i sprzęt sieciowy, tablice interaktywne i monitory dotykowe, a także klocki, roboty oraz urządzenia z dziedziny robotyki i programowania.

Do placówek trafią również pakiety oprogramowania biurowego, licencje na programy edukacyjne i terapeutyczne. Wszystkie te działania wpłyną na wyższą jakość kształcenia młodzieży, rozwiną ich kompetencje, zmotywują do pogłębiania wiedzy, a także zabezpieczą szkoły do prowadzenia edukacji zdalnej w związku z ewentualną epidemią COVID-19.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów w ramach Działania 2.1 E-usługi, Poddziałania 2.1.2 E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT pod adresem: https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/2-1-e-uslugi-typ-projektow-zakup-sprzetu-i-oprogramowania-do-szkol-umozliwiajacego-wprowadzenie-nowoczesnych-form-nauczania-z-wykorzystaniem-tik-oraz-zapewnienie-mozliwosci-realizacji-dzialan-eduka/


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Wytwarzający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-05-24
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-05-24

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content