Wpisz proszę szukaną frazę
Mazowiecki Szpital Bródnowski zakończył projekt dotyczący cyfryzacji placówki. Wszystko dzięki funduszom europejskim. Działania w ramach projektu znacząco podniosą standardy opieki zdrowotnej i efektywność procesów, a dodatkowo wpłyną na cyberbezpieczeństwo danych i systemów. To jeden z największych projektów informatycznych mazowieckich placówek zdrowia. Jego wartość wynosi ponad 38 mln zł. Środki w całości pochodziły z mechanizmu REACT-EU.
Zdrowia i Kultury Fizycznej Krzysztof Strzałkowski, prezes zarządu szpitala Teresa Maria Bogiel, członkini zarządu szpitala ds. cyfryzacji Ewa Janczar, poseł na Sejm RP Aleksandra Gajewska, prof. dr hab. n. med. Mirosław Ząbek oraz zastępca dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych Monika Tchórznicka. W wydarzeniu udział wziął również Bartłomiej Balcerzyk Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Projekt p.t. „Uzupełnienie interoperacyjnego środowiska przepływu danych i informacji w procesach medycznych i niemedycznych Szpitala wraz z zapewnieniem wysokiej dostępności i bezpieczeństwa danych i systemów” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach REACT EU został zrealizowany w ciągu 12 miesięcy. To niewątpliwy sukces szpitala i wszystkich osób pracujących przy tak zaawansowanym projekcie.
– Celem tego projektu jest zapewnienie dalszej transformacji cyfrowej Szpitala Bródnowskiego. Do tej pory świat nie znał takiego tempa zmian w obszarze cyfrowym. Projekt ma kompleksowy wymiar: infrastrukturalny, finansowy, ekologiczny czy interoperacyjny. Dodatkowo wpływa na cyberbezpieczeństwo i optymalizację procesów – podkreślała na konferencji prasowej Ewa Janczar członkini zarządu szpitala ds. cyfryzacji.
Projekt cyfryzacji Szpitala Bródnowskiego zapewni pacjentom np. szybkie badania, konsultacje w czasie rzeczywistym ze specjalistami z innych ośrodków, nowoczesne stacje diagnostyczne, ekrany najlepszej jakości, a także dostępność strony internetowej dla osób z dysfunkcją wzroku. Co jeszcze? Dzięki wdrożonych rozwiązaniach szpital uruchomił e-usługi takie jak możliwość zarejestrowania się na wizytę przez internet i pobieranie wyników badań obrazowych, a także elektroniczny podpis dla pacjentów, a poziom dbałości o chorych będzie na jeszcze wyższym poziomie.
– Szpital rozwija się i udoskonala w wielu wymiarach, a bardzo ważną częścią tych zmian jest cyfryzacja. Cieszę się, że nasz właściciel – Województwo Mazowieckie, wspiera finansowo i organizacyjnie kolejne nowości w Szpitalu Bródnowskim – zaznaczyła prezes zarządu Teresa Maria Bogiel.
Tytuł projektu: Uzupełnienie interoperacyjnego środowiska przepływu danych i informacji w procesach medycznych i niemedycznych Szpitala wraz z zapewnieniem wysokiej dostępności i bezpieczeństwa danych i systemów
Beneficjent: Mazowiecki Szpital Bródnowski
Całkowita wartość projektu/ Dofinansowanie z UE: 38 577 000 zł
Działanie: 12.0 „REACT-EU dla Mazowsza”