[ic_wcag]

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Hasło "Dzięki Funduszom Europejskim Szpital w Przasnyszu otrzymał nową karetkę oraz sprzęt rentgenowski", a obok nowoczesna karetka

Dzięki pomocy europejskiej Szpital w Przasnyszu otrzymał nową karetkę oraz sprzęt rentgenowski

Coraz rzadziej słyszymy o zakażeniach koronawirusem, jednak cały czas trzeba zachować czujność. Dlatego Samorząd Mazowsza kontynuuje przekazywanie szpitalom sprzętu medycznego zakupionego dzięki pomocy z Unii Europejskiej. Tym razem nowoczesny ambulans ratunkowy oraz aparat rentgenowski trafiły do Szpitala w Przasnyszu.

Już od dwóch lat sektor medyczny mierzy się z ogromnym wyzwaniem, które przyniosła pandemia COVID-19. Pomocne w tym są fundusze europejskie z programu regionalnego. To ponad 414 mln zł, które przeznaczono na zakupy karetek, sprzętu do ratowania zdrowia i życia mieszkańców, a także środków ochrony osobistej. Z takiego wsparcia korzysta75 placówek medycznych, w tym również Szpital w Przasnyszu.

Pracę personelu przasnyskiej placówki wspomoże nowoczesna karetka typu B marki Ford Transit. Karetka wyposażona jest w m.in.: respirator, defibrylator, pompę infuzyjna oraz krzesełko kardiologiczne. Do szpitala trafił także aparat stacjonarny RTG, który jest niezbędny do diagnostyki pacjentów. Dzięki pomocy europejskiej zmodernizowano Dział Diagnostyki Obrazowej. W szpitalu powstało także pięć izolatek. Są one zlokalizowane na oddziałach wewnętrznym, położniczo-ginekologicznym, chirurgicznym, rehabilitacyjnym oraz psychiatrycznym.

Projekt: Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego

Beneficjent: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Wartość projektu: 480 000 000 zł

Dofinansowanie z UE: 414 904 700 zł

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 Dowiedz się więcej!

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-04-11
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-04-11

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content