[ic_wcag]

Aktualności

Hasło "Dzięki Funduszom Europejskim Szpital w Przasnyszu otrzymał nową karetkę oraz sprzęt rentgenowski", a obok nowoczesna karetka

Dzięki pomocy europejskiej Szpital w Przasnyszu otrzymał nową karetkę oraz sprzęt rentgenowski

Coraz rzadziej słyszymy o zakażeniach koronawirusem, jednak cały czas trzeba zachować czujność. Dlatego Samorząd Mazowsza kontynuuje przekazywanie szpitalom sprzętu medycznego zakupionego dzięki pomocy z Unii Europejskiej. Tym razem nowoczesny ambulans ratunkowy oraz aparat rentgenowski trafiły do Szpitala w Przasnyszu.

Już od dwóch lat sektor medyczny mierzy się z ogromnym wyzwaniem, które przyniosła pandemia COVID-19. Pomocne w tym są fundusze europejskie z programu regionalnego. To ponad 414 mln zł, które przeznaczono na zakupy karetek, sprzętu do ratowania zdrowia i życia mieszkańców, a także środków ochrony osobistej. Z takiego wsparcia korzysta75 placówek medycznych, w tym również Szpital w Przasnyszu.

Pracę personelu przasnyskiej placówki wspomoże nowoczesna karetka typu B marki Ford Transit. Karetka wyposażona jest w m.in.: respirator, defibrylator, pompę infuzyjna oraz krzesełko kardiologiczne. Do szpitala trafił także aparat stacjonarny RTG, który jest niezbędny do diagnostyki pacjentów. Dzięki pomocy europejskiej zmodernizowano Dział Diagnostyki Obrazowej. W szpitalu powstało także pięć izolatek. Są one zlokalizowane na oddziałach wewnętrznym, położniczo-ginekologicznym, chirurgicznym, rehabilitacyjnym oraz psychiatrycznym.

Projekt: Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego

Beneficjent: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Wartość projektu: 480 000 000 zł

Dofinansowanie z UE: 414 904 700 zł

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 Dowiedz się więcej!

 • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Oddziałów Zamiejscowych Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
 • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram,
 • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach).

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • Karol Zaczyński
 • Wytwarzający:
 • Karol Zaczyński
 • Czas udostępnienia:
 • 2022-04-11
 • Czas wytworzenia:
 • 2022-04-11

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content