[ic_wcag]

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Hasło: Fundusze Europejskie dla klimatu - Wsparcie innowacyjnych projektów biznesowych" a w tle pracownicy firmy

Fundusze Europejskie dla Klimatu: Innowacje biznesowe w trosce o środowisko

Unia Europejska od lat wspiera działania mające na celu ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko oraz efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych. Na Mazowszu wsparcie otrzymały do tej pory samorządy, szpitale, ale również przedsiębiorstwa. Firmy skorzystały głównie z dofinansowania projektów badawczo-rozwojowych oraz wdrożeń innowacyjnych produktów lub usług na rynek, w tym  również w obszarze działań środowiskowych. Pomoc z programu regionalnego objęła także instalacje odnawialnych źródeł energii.

Jednym z głównych obszarów pomocy z Unii Europejskiej na Mazowszu jest wzmacnianie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw. Ponad 1 tys. projektów z tego zakresu uzyskało bezzwrotne dotacje ze środków programu regionalnego. Ich wsparcie przekroczyło 970 mln zł. Wśród dofinansowanych inwestycji znalazły się projekty pozwalające na ograniczenie negatywnego wpływu działalności na środowisko, wdrożenia do oferty nowych produktów lub usług. Dodatkowo, przedsiębiorcy mogli ubiegać się o fundusze na wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł, co przyczynia się do ograniczenia bieżących kosztów.  

Przykłady projektów

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Dowiedz się więcej!


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Wytwarzający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-03-04
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-03-04

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content