[ic_wcag]

Aktualności

Mapa Europy z zaznaczonym konturem Rumunii oraz tekst: Mazowsze dzieli się doświadczeniami i efektami inwestycji dofinansowanych przez Unię Europejską

Fundusze Europejskie dla Mazowsza – Dzielimy się doświadczeniami z mieszkańcami Rumunii

Jak fundusze europejskie wspierają rozwój Mazowsza? Jak wygląda przejście od ogłaszania konkursów o unijne dofinansowanie do efektów inwestycji, które wpływają na jakość życia mieszkańców? O tym opowiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych na zaproszenie głównej telewizji Rumunii, PRO TV Romania. A rozmowa odbyła się w nowoczesnych przestrzeniach Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, utworzonej przez Centrum Nauki Kopernik z dofinansowaniem z Unii Europejskiej!

 

Już 1 maja minie 19 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej, wyjątkowej wspólnoty której podstawą są wartości takie jak: poszanowanie praw i godności człowieka, wolność, równość, praworządność i demokracja. Tysiące unijnych inwestycji wpłynęły na rozwój miast, gmin i powiatów całego Mazowsza. Duże doświadczenie we wdrażaniu funduszy europejskich i realizacji projektów z unijnym finansowaniem stało się z kolei źródłem dobrych praktyk dla innych państw członkowskich, jak na przykład Rumunii która dołączyła do wspólnoty w 2007 roku.

Specjalnie na zaproszenie głównej telewizji Rumunii PRO TV Romania, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych podzieliła się doświadczeniami na podstawie już prawie 16 lat działalności we wdrażaniu funduszy europejskich i współpracy z beneficjentami. Reporterzy odwiedzają również przykłady inwestycji dofinansowanych na terenie Miasta Stołecznego Warszawa oraz Gminy Grodzisk Mazowiecki, aby zaprezentować ogromną rolę funduszy europejskich we wspieraniu rozwoju lokalnego.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,6 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 (w skrócie FEM). Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Gdzie szukać informacji?

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-04-21
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-04-21

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content