[ic_wcag]

Aktualności

"Fundusze Europejskie dla Mazowsza #FEnomenUE", a w tle przykłady dofinansowanych inwestycji na Mazowszu (nowy sprzęt medyczny, zrewitalizowany zabytkowy budynek, nowy budynek szpitala psychiatrycznego) jako zaproszenie do lektury sprawozdania rocznego z realizacji programu regionalnego na lata 2014-2020

Fundusze Europejskie dla Mazowsza #FEnomenUE – zapraszamy do lektury sprawozdania rocznego

Fundusze Europejskie zmieniają życie mieszkańców Mazowsza już od 19 lat. Pomagają w tym tysiące inwestycji drogowych, transportowych, kulturalnych, środowiskowych, zdrowotnych, biznesowych, ale też społeczno-edukacyjnych. Z efektów pomocy z Unii Europejskiej korzystamy wszyscy i to jest właśnie #FEnomenUE. Zapraszamy do lektury sprawozdania rocznego z realizacji programu regionalnego na lata 2014-2020. W publikacji dostępne są informacje o obszarach wsparcia, przykładach projektów oraz działań informacyjno-promocyjnych zwiększających widoczność funduszy europejskich na Mazowszu.

 

Na przestrzeni ostatnich kilku lat w całym regionie dofinansowanie uzyskało ponad 5,7 tysięcy projektów. Dotacje otrzymały samorządy, instytucje kultury, muzea, przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe, szpitale, ale też przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe. Z efektów pomocy z Unii Europejskiej korzystają mieszkańcy mniejszych i większych miast, jak również terenów wiejskich. Członkostwo w Unii Europejskiej to także możliwość czerpania z wsparcia uruchamianego w obliczu niespodziewanych wyzwań współczesnego świata. Tak było w przypadku pandemii COVID-19, kiedy to mazowieckie szpitale i zespoły ratownictwa medycznego otrzymały specjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia mieszkańców. Z pomocy skorzystały również szkoły oraz przedsiębiorstwa.

 

Zapraszamy do lektury sprawozdania rocznego

Zachęcamy do lektury sprawozdania rocznego z realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dostępnego na stronie www.funduszedlamazowsza.eu/wydawnictwa/sprawozdania/ .

Streszczenie sprawozdania dostępne jest w formie broszury. W publikacji znajdą Państwo informacje o obszarach wsparcia, przykładach projektów oraz działań informacyjno-promocyjnych zrealizowanych przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekracza 8 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,7 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie program regionalny Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.  Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.w zakładce Fundusze Europejskie na lata 2021-2027).

 

Gdzie szukać informacji?


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Kamil Staruch
  • Wytwarzający:
  • Kamil Staruch
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-07-17
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-07-17

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content