[ic_wcag]

Aktualności

Fundusze Europejskie pomogły w doposażeniu warszawskich szpitali w związku z pandemią COVID-19

Pandemia koronawirusa to ogromne wyzwanie dla służby zdrowia. Dlatego Unia Europejska wspiera zakupy sprzętu medycznego do diagnostyki i leczenia pacjentów, a także środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Jednym z przykładów takich działań było doposażenie trzech warszawskich szpitali dzięki ponad 6,4 mln zł dofinansowania z programu regionalnego na lata 2014-2020. Miasto Stołeczne Warszawa przeznaczyło środki na wsparcie  Szpitala Bielańskiego, Szpitala Wolskiego oraz Szpitala Południowego.

Szpitale z całego Mazowsza otrzymały pomoc europejską w związku z pandemią koronawirusa. Dodatkowe środki pozwoliły także na doposażenie trzech warszawskich placówek ratujących zdrowie i życie mieszkańców. Miasto Stołeczne Warszawa przeznaczyło dofinansowanie na zapewnienie 30 w pełni wyposażonych stanowisk dla oddziałów intensywnej terapii. Szpital Wolski, Szpital Bielański i Szpital Południowy otrzymały 30 respiratorów, a także ponad 130 urządzeń do diagnostyki i leczenia pacjentów. Były to między innymi aparaty EKG, kardiomonitory, stacje pomp infuzyjnych, aparaty do terapii nerkozastępczej. Dofinansowanie przeznaczono również na zakup defibrylatora, ultrasonografu i systemu kardiomonitorującego.

Na terenie Szpitala Wolskiego i Szpitala Bielańskiego umieszczono kontenery medyczne, które wykorzystywane są do opieki nad osobami zgłaszającymi objawy zakażenia koronawirusem. Jest to szczególnie ważne, ponieważ pozwoliło na oddzielnie pacjentów z objawami od osób borykających się z innymi problemami zdrowotnymi. Poprawie uległo również bezpieczeństwo personelu medycznego. W Szpitalu Wolskim zapewniono kontener pielęgniarski wraz z pomieszczeniem porządkowym i łazienką. W Szpitalu Bielańskim zaś zabezpieczono odpowiednio przygotowane stanowisko lekarza.

 

Projekt: Zwiększenie zdolności systemu opieki zdrowotnej na terenie m.st. Warszawy w walce z wirusem SARS-COV-2

Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa

Wartość projektu: 9 438 967,10 zł

Dofinansowanie z UE: 6 417 759,00 zł

 

Zdjęcia:

 1. Aparat nerkozastępczy (fot. Szpital Wolski)
 2. Łóżko do intensywnej terapii (fot. Szpital Południowy)
 3. Pompa infuzyjna (fot. Szpital Bielański)

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Dowiedz się więcej!

 • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
 • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram,
 • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • Karol Zaczyński
 • Wytwarzający:
 • Karol Zaczyński
 • Czas udostępnienia:
 • 2022-03-09
 • Czas wytworzenia:
 • 2022-03-09

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content