[ic_wcag]

Aktualności

Rotator: Na grafice znajduje się hasło: Fundusze Europejskie pomogły w odrestaurowaniu Pałacyku Syberia w Korczewie. W tle zdjęcia wnętrza zabytku. Pozostałe zdjęcia: Wnętrze Pałacyku Letniego "Syberia" w Korczewie, przedstawiające wystawę pt.: "Interpretacje".

Fundusze Europejskie pomogły w odrestaurowaniu pałacyku letniego „Syberia” w Korczewie

Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich kulturalna mapa Mazowsza zachwyca różnorodnością, a zbliżający się długi weekend majowy to doskonała okazja, by skorzystać z tak bogatej oferty regionu. Jednym z zabytków odnowionych dzięki wsparciu Unii Europejskiej jest letni pałacyk „Syberia” położony w Korczewie. Obiekt posiada bogatą historię, został zaprojektowany 200 lat temu, jednak na przestrzeni lat uległ znacznemu zniszczeniu. Dzięki funduszom europejskim udało się przywrócić mu dawną świetność.   Obecnie w budynku znajduje się wystawa stała pt. „Interpretacje”, ukazująca historię architektoniczną zespołu pałacowo- parkowego w Korczewie.

 

Wyjątkowy zabytek w Korczewie nad Bugiem

 Pałacyk letni „Syberia” stanowi jeden z istotnych elementów zespołu pałacowo-parkowego w Korczewie nad Bugiem. W latach 30-tych XIX wieku architekt Franciszek Jaszczodł zaprojektował m.in. park w stylu angielskim z pawilonem mieszkalnym – Syberią. Po stu latach budynek ten został znacznie powiększony przez właścicieli. Po II wojnie światowej w obiekcie znajdowała się piekarnia, a później urząd gminy. Następnie budynek uległ zniszczeniu w pożarze. Dzięki funduszom europejskim możliwe było przeprowadzenie renowacji zabytku i udostępnienie zwiedzającym parterowej części obiektu. W ramach prac remontowych, budynek został osuszony i ocieplony, wykonano stolarkę okien oraz drzwi. Ponadto zrekonstruowano drewniany wykusz oraz ganek, odnowiono dach oraz przywrócono parter do stanu użytkowego. Aktualnie w Pałacyku prezentowana jest wystawa pt. „Interpretacje”, przedstawiająca zmiany, jakie zaszły w zespole pałacowo-parkowym w Korczewie na przestrzeni 300 lat. Zachęcamy również do wirtualnego zwiedzenia wystawy i zapoznania się z dodatkowymi materiałami informacyjnymi m.in. na temat badań archeologicznych obiektu.

Tytuł projektu: Zwiększenie atrakcyjności turystycznej wschodniego Mazowsza poprzez rewaloryzację zabytkowego pałacyku letniego SYBERIA w Korczewie nad Bugiem

Beneficjent: Fundacja „Pałac w Korczewie”

Całkowita wartość projektu: 1 640 903,23 zł

Kwota dofinansowania: 999 630,13 zł

Działanie: 5.3  Dziedzictwo Kulturowe

 

Fot. Fundacja „Pałac w Korczewie”

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-04-27
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-04-27

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content