[ic_wcag]

Aktualności

Hasło: Fundusze Europejskie przenoszą instytucje kultury w wirtualny świat, a obok kobieta oraz mężczyzna oglądający świat przez gogle wirtualne

Fundusze Europejskie przenoszą mazowieckie instytucje kultury w wirtualny świat

A gdyby tak wybrać się w podróż po mazowieckich instytucjach kultury bez wychodzenia z domu? Dzięki pomocy
z Unii Europejskiej staje się to coraz bardziej dostępne. Mieszkańcy i turyści już dziś mogą skorzystać z wirtualnych spacerów oferowanych przez placówki z różnych zakątków województwa. Jest to efekt projektu Samorządu Mazowsza realizowanego we współpracy z 26 instytucjami kultury. Zapraszamy do odkrywania fascynującego świata kultury, historii oraz sztuki przez internet.

W dobie wszechobecnego internetu coraz częściej chcemy korzystać z atrakcyjnej oferty kulturalnej bez wychodzenia z domu. I właśnie do tego zachęca Samorząd Mazowsza we współpracy z 26 instytucjami kultury. Dzięki ponad 8,5 mln zł pomocy z Unii Europejskiej realizowany jest największy w kraju projekt polegający na udostępnieniu zbiorów kultury podczas wirtualnych spacerów. Już dziś można zobaczyć pierwsze efekty!

 

Odkrywaj świat kultury bez wychodzenia z domu

Zachęcamy do poznawania fascynującego świata kultury prezentowanego w różnych zakątkach Mazowsza. Coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy. Wirtualny spacer po Zamku w Liwie, którego początki sięgają XV wieku, zwiedzanie wystaw „Secesja” i „X wieków Płocka” w Muzeum Mazowieckim w Płocku, czy zbiorów Muzeum Żydów Mazowieckich to tylko niektóre możliwości. Miłośnicy historii mogą odwiedzić Muzeum Więzienia PawiakMuzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, czy Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów, w którym swą siedzibę ma Muzeum Niepodległości w Warszawie. Swoje drzwi otwierają również Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, czy na przykład Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.

 

Jakie instytucje biorą udział w projekcie?

Dzięki pomocy z Unii Europejskiej swoją ofertę udostępnią w sieci równieżMazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Stacja Muzeum, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, Muzeum Regionalne w Siedlcach, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie, Warszawska Opera Kameralna, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Instytut Papieża Jana Pawła II, Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu oraz Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego.

 

Projekt: Regionalna Platforma Informacyjna – Kultura na Mazowszu

Beneficjent: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Wartość projektu: 10 649 500 zł

Dofinansowanie z UE: 8 519 600 zł

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Dowiedz się więcej!

 • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Oddziałów Zamiejscowych Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
 • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedInYouTubeInstagram,
 • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach).

Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • r.bodzioch@mazowia.eu
 • Wytwarzający:
 • r.bodzioch@mazowia.eu
 • Czas udostępnienia:
 • 2022-04-13
 • Czas wytworzenia:
 • 2022-04-13

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content