[ic_wcag]

Aktualności

Pracownicy na hali produkcyjnej

Fundusze Europejskie wspierają inwestycje mazowieckich firm – ogłaszamy wyniki konkursu

Znamy wyniki pierwszej rundy konkursu o dofinansowanie z Unii Europejskiej projektów inwestycyjnych mazowieckich przedsiębiorstw. Wsparcie trafi do 26 firm reprezentujących różne branże. Projekty biznesowe otrzymają od 424 tys. zł do nawet 3,9 mln zł dofinansowania w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 (RPO WM). Pula przyznanego wsparcia wyniosła w sumie 51,7 mln zł. Trwa ocena wniosków złożonych w kolejnych rundach konkursu ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. 

 

Od połowy lipca mazowieckie firmy mogły ubiegać się o fundusze europejskie na rozbudowę przedsiębiorstw, zwłaszcza w związku z wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług. Projekty mogły dotyczyć zmian w procesach produkcyjnych, sposobie świadczenia usług, czy na przykład wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych. W ramach pierwszej rundy konkursu przedsiębiorcy złożyli 52 wnioski, spośród których 26 zostało zakwalifikowanych do dofinansowania.

 

Odbudowa gospodarki dotkniętej skutkami pandemii COVID-19 wymaga inwestycji. Dlatego ostatni konkurs dla firm w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 skierowany został na wsparcie właśnie tego obszaru. Co istotne, każda z firm, która otrzyma dofinansowanie jest zobowiązana do zwiększenia zatrudnienia, aby jednocześnie wspomóc rynek pracy – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

 

Z pomocy finansowej skorzystają przedstawiciele różnych branż, m.in.: produkcyjnej, farmaceutycznej, energetycznej, kosmetycznej, budowlanej, poligraficznej, czy spożywczej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową projektów dofinansowanych w konkursie z działania 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług, nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-117/21.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera rozwój Mazowsza. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 samorządy, przedsiębiorcy, instytucje naukowe czy organizacje pozarządowe otrzymały już ponad 5,5 tys. bezzwrotnych dotacji, a pula wsparcia przekroczyła 7,9 mld zł. Informacje o wciąż dostępnych możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

 • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu.
  Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
 • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook
  i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
 • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • Michał Strzelczyk
 • Wytwarzający:
 • Michał Strzelczyk
 • Czas udostępnienia:
 • 2021-09-24
 • Czas wytworzenia:
 • 2021-09-24

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content