[ic_wcag]

Aktualności

Hasło "Fundusze Europejskie wspierają oddziały onkologiczne na Mazowszu" a w tle lekarz trzymający różową wstążkę

Fundusze Europejskie wspierają oddziały onkologiczne na Mazowszu

Jednym z największych wyzwań współczesności są choroby nowotworowe. Dlatego Unia Europejska wspiera służbę zdrowia w zapewnieniu sprzętu do diagnostyki i leczenia pacjentów również w tym obszarze. Wartość wszystkich inwestycji w doposażenie szpitali przekroczyła 736 mln zł ze środków programu regionalnego dla Mazowsza. Wśród nich znalazły się również inwestycje w oddziały onkologiczne. Niezależnie od tego, do wielu placówek trafił także sprzęt potrzebny do wczesnego wykrywania niepokojących zmian, taki jak tomografy czy mammografy. Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem prezentujemy, jak fundusze europejskie pomagają w dbaniu o zdrowie mieszkańców.

 

Tam gdzie liczy się czas

Szybki dostęp do diagnostyki, a następnie leczenia pacjentów to jeden z celów wsparcia służby zdrowia z funduszy europejskich. Onkologia to obszar gdzie ten czas odgrywa szczególną rolę. Dlatego mazowieckie szpitale korzystają również z dofinansowania inwestycji potrzebnych do leczenia chorób nowotworowych. Przy wsparciu ponad 37 mln zł z programu regionalnego utworzono Siedlecki Ośrodek Onkologii. Centrum zostało wyposażone w sprzęt niezbędny do działalności Zakładu Radioterapii, Brachyterapii, czy też Zakładu Medycyny Nuklearnej. Były to m.in.: aparaty rentgenowskie i USG, stół do biopsji, mobilny aparat RTG, rezonans magnetyczny, kardiomonitor oraz respirator. Wsparcie z Unii Europejskiej przeznaczone zostało również na wdrożenie systemów do planowania leczenia oraz zarządzania w radioterapii. Z pomocy skorzystał także Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. Dzięki 4,2 mln zł dofinansowania Odział Onkologii Ogólnej został wyposażony w aparat USG, łóżka szpitalne, kardiomonitory, defibrylator, czy wózki zabiegowe. Inwestycje na rzecz leczenia chorób nowotworowych przeprowadzono także np. w Szpitalu Powiatowym w Kozienicach oraz Szpitalu w Makowie Mazowieckim.

Oprócz wsparcia oddziałów onkologicznych, dzięki funduszom europejskim wiele szpitali wyposażonych zostało w specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentów, w tym również w związku z pandemią COVID-19. W efekcie, możliwość przeprowadzenia badania tomografem komputerowym lub rezonansem magnetycznym pozwala na wychwycenie niepokojących objawów, a następnie jeśli trzeba skierowanie do specjalistycznego leczenia pod okiem onkologów.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

· Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne. · Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie www.funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram, · Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-02-04
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-02-04

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content