[ic_wcag]

Aktualności

Fundusze Europejskie wspierają dzieci ze spektrum autyzmu" a w tle ręce trzymające serce

Fundusze Europejskie wspierają rozwój dzieci ze spektrum autyzmu

Unia Europejska pomaga w realizacji Regionalnych Programów Zdrowotnych na Mazowszu. Dzięki ponad 5,8 mln zł możliwe było wsparcie dzieci z zaburzeniami autyzmu w środowisku domowym.  Z pomocy skorzystało do tej pory ponad 330 najmłodszych mieszkańców Mazowsza. Wszystko po to, aby wspomóc diagnostykę i dzięki wczesnej terapii ułatwić im funkcjonowanie w społeczeństwie.

Jednym z obszarów wsparcia z Unii Europejskiej są projekty wynikające z Regionalnych Programów Zdrowotnych organizowanych przez Samorząd Mazowsza. Wśród nich są na przykład działania z zakresu pracy z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zaburzenia te mają charakter neurorozwojowy i wpływają na wiele obszarów życia społecznego. Do objawów autyzmu należą m.in.: zaburzenia komunikacji, trudności w relacjach, czy podporządkowaniu się obowiązującym regułom życia społecznego. Co ważne, zarówno objawy, jak i ich nasilenie mogą być różne u każdego dziecka, dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka i terapia.

Przykładem dofinansowanych działań jest projekt Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii z Zagórzu, które otrzymało ponad 583 tys. zł wsparcia z Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020. W efekcie z pomocy skorzystało 60 dzieci i młodzieży. Zaplanowane działania objęły diagnozę i indywidualną terapię prowadzoną w domu, a także szkolenia dla rodziców, opiekunów oraz personelu medycznego.  

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Dowiedz się więcej!

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Oddziałów Zamiejscowych Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedInYouTubeInstagram,

Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Wytwarzający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-04-04
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-04-04

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content