[ic_wcag]

Aktualności

Gmina Stanisławów i Dobre zadbają o czyste powietrze

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Pustelniku oraz budynki świetlic w Brzozowicy i Rakówcu poddane zostaną termomodernizacji. Uczniowie oraz pracownicy placówek już niedługo będą uczyć się i pracować w lepszych warunkach. Poprawi się także jakość powietrza w regionie poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego dwa projekty otrzymają ponad 1,1 mln zł dofinansowania w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020. Dzisiaj umowy w tej sprawie podpisali członkowie zarządu województwa mazowieckiego  Elżbieta Lanc i  Janina Ewa Orzełowska oraz beneficjenci.

– Projekty termomodernizacyjne są ważne z punktu widzenia ekologii i oszczędności w utrzymywaniu budynków. Dzięki środkom europejskim udaje się finansować kolejne projekt z listy rezerwowej – podkreślała Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa mazowieckiego.

Fundusze europejskie na remont Szkoły Podstawowej w Pustelniku

Projekt dotyczy wykonania prac z zakresu termomodernizacji. Beneficjent, którym jest gmina Stanisławów zaplanował wymianę instalacji centralnego ogrzewania. Pojawią się nowe grzejniki, przewody, zawory termostatyczne. Dodatkowo zamontowana zostanie izolacja termiczna na poziomach oraz automatyczne odpowietrzniki na końcach pionów. We wszystkich oknach wnioskodawca zamontuje nawiewniki okienne.

Kolejne prace to ocieplenie stropu pod strychem i ścian zewnętrznych, wymiana oświetlenia na energooszczędne typu LED – ok. 370 sztuk. Aby umożliwić produkcję energii elektrycznej, na dachu budynku zamontowanych zostanie 30 paneli fotowoltaicznych.

Realizacja inwestycji wpłynie na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery więc poprawi się jakość powietrza w gminie. Zwiększy się również efektywność energetyczna budynku. Dzięki temu zoptymalizowane zostaną koszty zużycia energii, gmina będzie płaciła niższe rachunki za ogrzewanie. Ponadto poprawią się warunki nauczania, a wyremontowany budynek będzie bezpieczniejszy i bardziej funkcjonalny.

Tytuł projektu: Poprawa efektywności energetycznej w budynku Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Pustelniku

Beneficjent: Gmina Stanisławów

Całkowita wartość projektu: 1 372 410,02 zł

Kwota dofinansowania: 893 566,84 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Energooszczędnie w świetlicach w Brzozowicy i Rakówcu

Przyznane dofinansowanie gmina Dobre przeznaczy na prace remontowe w budynkach świetlic. Działania do wykonania to m.in. modernizacja systemu ciepłej wody użytkowej oraz systemu grzewczego, poprawa przegród ścian zewnętrznych, a także wymiana oświetlenia na energooszczędne. Przegrody wrota garażowe, podłoga na gruncie, okna zewnętrzne oraz drzwi zewnętrzne zostaną zmodernizowane. Do wymiany będzie system grzewczy.

Po zrealizowaniu projektu zmieni się standard i komfort użytkowania obu świetlic. Będzie cieplej więc mniejsze koszty utrzymania wpłyną na budżet gminy. Aspekt ekologiczny projektu jest bardzo ważny, poprawi się jakość powietrza w regionie.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Dobre

Beneficjent: Gmina Dobre

Całkowita wartość projektu: 504 773,02 zł

Kwota dofinansowania: 267 764,20 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Wytwarzający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Czas udostępnienia:
  • 2021-11-08
  • Czas wytworzenia:
  • 2021-11-08

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content