Wpisz proszę szukaną frazę
Jednym z priorytetów UE jest pomoc w rozwoju i wdrażaniu innowacji w krajach członkowskich. Pieniądze z programu regionalnego na lata 2014-2020 wspierają mazowieckie firmy w pracach nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które mają później wpływ na gospodarkę województwa mazowieckiego. To już 406 mln euro zainwestowane w ten obszar. Z okazji Światowego Dnia Kreatywności i Innowacji przypominamy, że od 18 lat Mazowsze korzysta z funduszy europejskich na dofinansowanie innowacji i kreatywności.
Kreatywne rozwiązania powstają w głowie, potem motywują do dalszych działań. Kreatywność łączy się z innowacyjnością, a ta zmienia na lepsze produkty lub usługi, z których korzystamy w codziennym życiu.
Fundusze europejskie z programu regionalnego na lata 2014-2020 pomogły zrealizować ponad 2,7 tys. projektów z zakresu innowacyjności. Jednostki naukowo-badawcze zainwestowały przyznane środki m.in. w budowę centrów innowacji i nowoczesnych laboratoriów. Przedsiębiorcy natomiast wdrażali najnowsze rozwiązania i technologie, często wykorzystując rezultaty przeprowadzonych prac B+R. Pieniądze unijne pomogły mazowieckim firmom stać się konkurencyjnymi graczami na polskim i międzynarodowym rynku.
Ze wsparcia korzysta także młodzież. Dzięki projektom edukacyjnym, uczniowie mają szansę wzmacniać swoje kompetencje kluczowe takie jak: kreatywność, znajomość języków obcych, innowacyjność, przedsiębiorczość. Dodatkowo, szkoły wprowadzają nauczanie metodą eksperymentu oraz wdrażają technologie cyfrowe. Fundusze europejskie przeznaczane są także na stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Te wszystkie działania pogłębiają wiedzę młodych ludzi, wpłyną na ich wykształcenie i znalezienie dobrej pracy.
Środki z UE pozwoliły także doposażyć mazowieckie szpitale w najnowocześniejszy, innowacyjny sprzęt medyczny. W efekcie pacjenci mogą liczyć na lepszą diagnostykę, innowacyjne metody leczenia i szybszy powrót do zdrowia.