[ic_wcag]

Aktualności

Grafika jest zaproszeniem na Debatę Akcja: akceleracja, czyli wsparcie dla początkujących w biznesie. 6 grudnia 2022 12:00-12:50. Obok tekstu jest zdjęcie, które przedstawia kobietę na bieżni sportowej, szykującą się do biegu.

Jak działają programy akceleracyjne? Kto wspiera początkujący biznes? Odpowiedzi na 12. Forum Rozwoju Mazowsza w Warszawie – zapraszamy do wysłuchania debaty

12. Forum Rozwoju Mazowsza będzie doskonałą okazją do dyskusji o sprawach dziejących się obok nas. Ekologia, globalna cyfryzacja, edukacja, przyszłość młodych – to ważne tematy debat, które odbędą się podczas Forum już 6 i 7 grudnia. A czy Polacy mają potencjał i aspiracje, by stać się Europejską Dolina Krzemową? Jak są oceniane na rynkach międzynarodowych nasze rodzime startupy?  Zapraszamy do wysłuchania debaty z tego obszaru, w której udział wezmą przedstawiciele biznesu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Patronat honorowy nad Forum objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Biznes znad Wisły

Debata pt. „Akcja: akceleracja, czyli wsparcie dla początkujących w biznesie” odbędzie 6 grudnia w godzinach 12:00-12:50. W ramach debaty poruszone zostaną kwestie związane z działaniem i efektywnością programów akceleracyjnych, a także roli samorządu i sektora publicznego w tworzeniu lokalnego ekosystemu wspierania przedsiębiorczości. Eksperci porozmawiają o dynamicznym rynku startupów, o ich potrzebach i co ważne,  o możliwościach wsparcia ze środków zewnętrznych, w tym z funduszy europejskich.

W debacie udział wezmą przedstawiciele różnych środowisk – Adrian Migoń CEO, Youth Business Poland, który odpowie na pytania z punktu widzenia organizatora programów akceleracyjnych. Aleksandra Szwed zastępca dyrektora  Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie podzieli się wiedzą o zrealizowanych projektach dofinansowanych z UE. Kolejnym uczestnikiem debaty będzie Dorota Matczak CEO Phibox – startup, który został wyróżniony nagrodą w konkursie „Startuj z Mazowsza” oraz uczestniczy w programie akceleracyjnym Mazovian Startup III. Podczas debaty odpowie na pytania z punktu widzenia uczestnika programu, opowie o korzyściach oraz efektach projektu. Natomiast Monika Borowiecka Partner Zarządzający w Tangent Line VC, opowie o swoich doświadczeniach w rozwoju startupów w przyszłości.

Rejestracja online

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na Forum Rozwoju Mazowsza przez stronę www.forumrozwojumazowsza.pl i wysłuchania debaty. Dodatkowo będzie transmisja online na www.funduszedlamazowsza.eu oraz w mediach społecznościowych https://pl-pl.facebook.com/ForumRozwoju/

Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Kolejna perspektywa finansowa to szansa na jeszcze większe dofinansowanie sektora biznesowego. Dedykowany temu obszarowi Priorytet I. Fundusze Europejskie dla bardziej konkurencyjnego i inteligentnego Mazowsza pozwoli zrealizować m.in. projekty badawczo-rozwojowe (wsparcie infrastruktury badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw oraz jednostek naukowych, a także kompleksowe projekty B+R), projekty z obszaru cyfryzacji i e-usług sektora publicznego (e-administracja, e-kultura; e-zdrowie, e-edukacja), projekty wzmacniające konkurencyjność MŚP, a także inwestycje wspierające rozwój mazowieckich ośrodków innowacji i klastrów.


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Wytwarzający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-12-01
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-12-01

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content