[ic_wcag]

Aktualności

Jednostki OSP z powiatów węgrowskiego, sokołowskiego i łosickiego z nowymi wozami strażackimi dzięki wsparciu UE

Do mazowieckich OSP trafi 188 wozów strażackich dofinansowanych przez Unię Europejską. To rekordowe wsparcie z Unii Europejskiej. Aż 253 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza przyznał zarząd województwa. W środę umowy z władzami gmin z powiatów węgrowskiego, sokołowskiego i łosickiego oraz prezesami OSP podpiszą marszałek Adam Struzik oraz członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska. W spotkaniach weźmie udział Monika Tchórznicka, zastępca dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Serdecznie zapraszamy

28 lutego (środa) 2024 r.

na podpisanie umów:

o godz. 10.00 z powiatem węgrowskim – sala OSP Sadowne (budynek Urzędu Gminy Sadowne), ul. Kościuszki 3;

o godz. 13.00 z powiatem sokołowskim – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim, ul. Słoneczna 4;

o godz. 16.30 z powiatem łosickim  Gminny Ośrodek Kultury w Platerowie, ul. 3 Maja 13.

 

Spotkania uświetnią prelekcje ekspertów Komisji Europejskiej, a także sceniczne czytanie fragmentów „Konstytucji dla Europy” według scenariusza Olgierda Łukaszewicza.

Unijne środki pozwolą na zakup wozów strażackich dla OSP z całego województwa. W sumie subregion siedlecki otrzyma ponad 48 mln zł na zakup 32 wozów strażackich. W środę zostaną podpisane umowy na wsparcie dla jednostek z powiatu węgrowskiego, które otrzymają 6,4 mln zł na zakup pięciu wozów strażackich, jednostek z powiatu sokołowskiego, które otrzymają 7,5 mln zł na zakup pięciu wozów strażackich oraz jednostek z powiatu łosickiego, które otrzymają 7,1 mln zł na zakup czterech wozów strażackich.

Partnerami wydarzenia są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Niepodległości, Fundacja My Obywatele UE im. W.B. Jastrzębowskiego.


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Kamil Staruch
  • Wytwarzający:
  • Kamil Staruch
  • Czas udostępnienia:
  • 2024-02-27
  • Czas wytworzenia:
  • 2024-02-27

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content