[ic_wcag]

Aktualności

: Jesteśmy razem 20 lat! Dokładnie o północy 1 maja 2004 r. Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Obok zdjęcie uśmiechniętej dziewczyny trzymającej flagę UE.

Jesteśmy 20 lat w Unii Europejskiej – świętuj razem z nami!

Dokładnie 1 maja minie 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Należymy do europejskiej wspólnoty i podzielamy takie wartości, jak godność, wolność, demokracja, równość, praworządność i prawa człowieka. Bycie jednym z członków UE wiąże się również z możliwością finansowania wielu rozwojowych inwestycji, które przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców. Z tej okazji, w całym kraju, a także za granicą, organizowane będą różne wydarzenia, jak np. konferencje, warsztaty, szkolenia, imprezy plenerowe czy pikniki rodzinne. Odwiedź stronę internetową, utworzoną przez Komisję Europejską i znajdź interesujące wydarzenia w Twojej okolicy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://20latwue.pl/

 

Świętuj 20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej

W tym roku obchodzimy 20. rocznicę przystąpienia Polski do UE. Z tej okazji, w całym kraju, a także za granicą, organizowane będą różne wydarzenia, jak np. konferencje, spotkania, warsztaty, szkolenia, prelekcje, imprezy plenerowe czy pikniki rodzinne. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Fundusze europejskie to nasze wspólne dobro

Członkostwo w Unii Europejskiej to szereg korzyści dla całej Polski i poszczególnych regionów. Przez 20 lat naszego członkostwa w UE w całej Polsce, w tym na Mazowszu zaszło wiele zmian, dzięki którym podniósł się komfort życia jego mieszkańców. Dzięki pomocy z Unii Europejskiej  poprawiły się warunki komunikacyjne, rozwinął się niskoemisyjny transport oraz przeprowadzono liczne termomodernizacje budynków użyteczności publicznej. Mazowszanie zyskali także lepszy dostęp do usług medycznych oraz edukacyjnych. Dofinansowanie na renowację oraz poszerzenie oferty kulturalnej pozyskały takie instytucje, jak teatry i ośrodki kultury. Unia Europejska pomogła również potrzebujących mieszkańcom Mazowsza. Wsparciem zostały objęte osoby zagrożone wykluczeniem społecznym – m.in. osoby z niepełnosprawnościami, bezrobotni, osoby niesamodzielne oraz osoby starsze.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://20latwue.pl/


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Kamil Staruch
  • Wytwarzający:
  • Kamil Staruch
  • Czas udostępnienia:
  • 2024-03-13
  • Czas wytworzenia:
  • 2024-03-13

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content