[ic_wcag]

Aktualności

Hasło „Wybierz Lidera Zmian” na tle wizualizacji plebiscytu i logotypów patronów honorowych – Marszałka Województwa Mazowieckiego i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Już tylko do końca października można głosować na efekty projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich na Mazowszu!

Zmodernizowane kino, rozbudowane centrum kultury, nowe ścieżki rowerowe czy wyremontowane budynki publiczne? To tylko niektóre efekty Funduszy Europejskich na Mazowszu, które czekają na Twój głos w internetowym plebiscycie „#eFEktUE– nominacje do konkursu Lider Zmian 2023”. W rywalizacji uczestniczy aż 47 projektów dofinansowanych ze środków programu regionalnego (RPO WM). Mieszkańcy każdego z subregionów mają jeszcze tylko kilka dni, aby zagłosować na swoich faworytów. Głosowanie potrwa do 31 października przez stronę www.liderzmian.eu. Zapraszamy do udziału!

Od początku października trwa internetowe głosowanie na efekty Funduszy Europejskich na Mazowszu. Głosowanie odbywa się w ramach plebiscytu „#eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023” organizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Codziennie mijamy efekty pomocy z Unii Europejskiej, być może czasem nie zdając sobie z tego sprawy. Dlatego poprzez organizację plebiscytu chcemy zachęcić do uważnego przyglądania się zmianom, które zachodzą w naszym otoczeniu – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Zagłosuj na wybrane projekty do 31 października

Głosowanie przez stronę www.liderzmian.eu trwa do 31 października do godziny 23:59. Co ważne, każda osoba może oddać raz dziennie jeden głos na projekt w ramach każdego z subregionów.

Jakie projekty biorą udział w plebiscycie?

 • Subregion ciechanowski: odnowiona Wieża Ciśnień z Parkiem Nauki Torus oraz zabytkowa kamienica w Ciechanowie, renowacja krypt grobowych w kościele i zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Opinogórze, aranżacja ekspozycji w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, termomodernizacja budynków publicznych Gminy Miasta Płońsk, rewitalizacja zniszczonych kamienic w centrum Płońska, odnawialne źródła energii w Gminie Lubowidz.
 • Subregion ostrołęcki: odnawiane źródła energii na terenie Gminy Myszyniec, rozbudowana droga powiatowa nr 4403 na terenie gminy Goworowo, odnowa zabytkowego Parku im. Karola Ferdynanda Wazy w Wyszkowie oraz Obelisku Wazów, rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej w Wyszkowie, Centrum Aktywizacji Biznesu w powiecie przasnyskim, wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w subregionie ostrołęckim, Usługi opiekuńcze na terenie miasta Ostrów Mazowiecka, przebudowa droga wojewódzka nr 627 w odcinku ul. Ostrowskiej i ul. Słowackiego na terenie Ostrołęki, odnawialne źródła energii w gminie Ostrów Mazowiecka.
 • Subregion płocki: rewitalizacja nadbrzeża wiślanego w Płocku, rozwój systemu zrównoważonej mobilności miejskiej w Płocku.
 • Subregion radomski: Odnowiony teren nad zalewem i rzeką Korzeniówką oraz modernizacja kina „Górnik” w Szydłowcu, modernizacja ośrodka nad Stawem Górnym w Pionkach, rozbudowa i doposażenie w sprzęt medyczny Szpitala w Iłży, przebudowa zabytkowego kina „Świt” w Zwoleniu.
 • Subregion siedlecki: rozbudowa budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie, remont bloków komunalnych w Łosicach, rewitalizacja przestrzeni miejskich w Łosiach, termomodernizacja budynków w Węgrowie.
 • Warszawa: remont Pałacyku Koelichenów w dzielnicy Włochy i nowe Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej na Targówku, Multidyscyplinarne Centrum Badawcze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, nowe pociągi osobowe Kolei Mazowieckich, 20 nowych tras rowerowych, Mazowieckie Centrum Badawczo-Rozwojowe Diagnostyki Matki i Dziecka, innowacyjna edukacja w szkołach na Targówku, aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców dzielnicy Praga Południe, a także projekty przedsiębiorstw – głowica do klasyfikacji danych hiperspektralnych w czasie rzeczywistym metodą przyrostowego uczenia (AVICON), centrum badawczo-rozwojowe i opracowanie innowacyjnych i inteligentnych mebli miejskich (Enovio), tarcza przeciw botom i trollom internetowym (EDGE NPD).
 • Subregion Warszawski wschodni: termomodernizacja szkół w gminie Wiązowna, Centrum informacyjno-wdrożeniowe przemysłowych technik radiacyjnych CentriX (Narodowe Centrum Badań Jądrowych), ścieżki rowerowe w gminie Jabłonna, 45 km tras rowerowych w Gminie Wiązowna, Otwocku, Sulejówku, Gminie Karczew i Gminie Halinów, prace renowacyjne w piwnicach oraz w parku Pałacu Łuszczewskich w Woli Rasztowskiej w Gminie Klembów, a także projekt firmy AWAS-Serwis dotyczący innowacyjnej usługi odwadniania osadów z urządzeń kanalizacyjnych.
 • Subregion Warszawski zachodni: termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Ożarów Mazowiecki, ścieżki rowerowe w gminie Nadarzyn, parking „Parkuj i Jedź” w gminie Nadarzyn, termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w powiecie warszawskim zachodnim, a także projekt firmy AMARGO polegający na wykorzystaniu zaplecza badawczego na potrzeby opracowania innowacji produktowej.
 • Subregion Żyrardowski: rewitalizacja Centrum osady fabrycznej w Żyrardowie.

Zapraszamy do udziału w głosowaniu!


Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • Karol Zaczyński
 • Wytwarzający:
 • Karol Zaczyński
 • Czas udostępnienia:
 • 2021-10-22
 • Czas wytworzenia:
 • 2021-10-22

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content