[ic_wcag]

Aktualności

Kolejne projekty konkursowe z zakresu kultury otrzymają dofinansowanie z Unii Europejskiej

W ramach konkursu „Wzrost regionalnego potencjału turystycznego poprzez ochronę obiektów zabytkowych” nagrodzono 21 mazowieckich inwestycji. Dzięki decyzji Zarządu Województwa Mazowieckiego o zwiększeniu puli dofinansowania, kolejne 3 projekty spełniające wymogi konkursowe dołączyły do grona laureatów. Dzięki temu dofinansowany zostanie radzymiński rynek, zbytkowe wiatraki w Muzeum Wsi Radomskiej oraz Dwór w Ostrówku.

Łącznie dofinansowanie w ramach konkursu wyniosło 21,7 mln zł. Trzy mazowieckie inwestycje zostaną dofinansowane kwotą prawie 3 mln zł. Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi opisami ostatnio nagrodzonych projektów.

Radzymiński rynek – miejsce spotkań z kulturą

Dzięki funduszom europejskim historyczne centrum miasta zostanie zaadaptowane na cele kulturalne. W ramach projektu zmodernizowany zostanie plac miejski w Radzyminie, a w zabytkowej kamienicy przy ul. Konstytucji 3 Maja powstanie 4 Punkt Informacji Kulturalnej.

Prace konserwatorskie w czterech zabytkowych wiatrakach zlokalizowanych na terenie ekspozycji muzealnej Muzeum Wsi Radomskiej

Dofinansowanie z UE umożliwi nie tylko przeprowadzenie prac konserwatorskich wiatraków, ale także odtworzenie we wnętrzach młynów ciągów technologicznych, które będą ukazywały sposób produkcji wyrobów zbożowych. Planowane działania zaowocują możliwością stworzenia programu kulturalno-edukacyjnego, którego główną atrakcją będzie prezentacja przemian technologii młynarskiej na przestrzeni XIX i XX wieku. Ponadto w ramach projektu dokonana zostanie digitalizacja zbiorów kultury związanych z wiatrakami.

Dwór w Ostrówku – nowa perspektywa kulturalna w Gminie Siedlce

W ramach projektu przeprowadzone zostaną działania inwestycyjne w zabytkowym Dworze w Ostrówku. Prace obejmą także przyległy do posiadłości park oraz odbudowę ogrodzenia terenu. Dzięki funduszom europejskim zabytek zmieni swoje przeznaczenie i zyska funkcję społeczno-kulturalną oraz edukacyjną. Do budynku zostanie przeniesiony Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie. Ponadto w obiekcie zostanie utworzony punkt informacji turystycznej i stała wystawa: „Zwycięska Bitwa pod Iganiami z 1831 r.”.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową projektów dofinansowanych w konkursie z działania 5.3. „Dziedzictwo kulturowe”.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie.

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedInYouTube oraz Instagram.

Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Wytwarzający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Czas udostępnienia:
  • 2021-10-28
  • Czas wytworzenia:
  • 2021-10-28

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content