[ic_wcag]

Aktualności

Kolejne projekty termomodernizacyjne z dofinansowaniem z Unii Europejskiej

Aż 20 inwestycji w termomodernizację budynków otrzyma wsparcie z Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020. Będzie to możliwe dzięki decyzji Zarządu Województwa Mazowieckiego o przeznaczeniu dodatkowej puli 24,8 mln zł środków na dofinansowanie kolejnych projektów z listy rezerwowej. W sumie w konkursie wsparcie uzyska aż 78 inwestycji lokalnych. Skorzysta na tym środowisko, a także sami mieszkańcy.

Czystsze powietrze, niższe koszty utrzymania budynków, a w efekcie również lepsze warunki pracy i życia mieszkańców to główne korzyści z projektów termomodernizacyjnych. Takie działania jednocześnie sprawiają, że poprawia się wygląd obiektów i  całych przestrzeni publicznych. I w tym właśnie pomagają fundusze z Unii Europejskiej.

Na całym Mazowszu dofinansowanie uzyskało do tej pory ponad 200 inwestycji termomodernizacyjnych. W tym tygodniu do tego grona dołącza kolejne 20 projektów dotyczących ważnych lokalnie budynków. To część działań wspierających przejście na gospodarkę niskoemisyjną na Mazowszu, na które już do tej pory przeznaczone zostało ponad 1,5 mld zł w bezzwrotnych dotacjach z Unii Europejskiej – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Dzięki dofinansowaniu termomodernizację przejdą budynki Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu, Szkół Podstawowych w Milanówku, a także placówek oświatowych z Kadzidła, Brochowa, Szydłowca, Miastkowa Kościelnego, czy miejscowości Pustelnik w gminie Stanisławów. Fundusze europejskie trafią również do warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka, który dzięki temu przeprowadzi prace remontowe w budynku biurowo-laboratoryjnym.  W gminie Żabia Wola prace obejmą Gminny Ośrodek Zdrowia, Urząd Gminy, a także budynki socjalne. Z pomocy skorzysta Gmina Radzymin, dzięki czemu możliwa będzie termomodernizacja budynku Urzędu Gminy oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Z kolei w gminie Olszewo-Borki prace obejmą świetlicę wiejską w miejscowości Wyszel. Dofinansowanie uzyskały również inwestycje gmin Nowe Miasto, Gołymin-Ośrodek, Grójec, Dobre, Jaktorów, Jaktorów, Strzegowo, Załuski czy Tłuszcz. Ich wsparcie wyniesie od 192 tys. zł do nawet 3,2 mln zł pomocy finansowej z Unii Europejskiej.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

 • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
 • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
 • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • Karol Zaczyński
 • Wytwarzający:
 • Karol Zaczyński
 • Czas udostępnienia:
 • 2021-07-22
 • Czas wytworzenia:
 • 2021-07-22

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content