[ic_wcag]

Aktualności

Na grafice widać tekst Fundusze Europejskie wspierają innowacje. Kolejne firmy z dofinansowaniem – ogłaszamy wyniki konkursu. W tle widać dłoń człowieka i robota, których dotyk powoduje rewolucję cyfrową.

Kolejni przedsiębiorcy z dofinansowaniem na rozwój swoich firm dzięki Funduszom Europejskim – ogłaszamy wyniki konkursu

Jednym z obszarów, jakie wspiera Unia Europejska są innowacje w biznesie, rozwój przedsiębiorczości, a także wdrażanie innowacyjnych technologii i nowych produktów. Te wszystkie cele są realne do osiągniecia dzięki Funduszom Europejskim. Mamy dobrą wiadomość dla mazowieckich przedsiębiorców, którzy składali wnioski o dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 3.3 Innowacje w MŚP. Dzięki zwiększeniu dostępnych środków, kolejne projekty zostaną dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Nabór wniosków został przeprowadzony w styczniu 2023 roku przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. 

 

Konkurs był skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na Mazowszu. Celem do osiągnięcia jest m.in. rozwój firm poprzez  wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług, wdrożenie wyników prac B+R do działalności gospodarczej czy rozwijanie innowacyjnych rozwiązań.

 

Wyniki konkursu – kolejne 30,3 mln zł z UE dla sektora MŚP

Małe, średnie i mikro przedsiębiorstwa odgrywają kluczową rolę w polskiej gospodarce. Najpopularniejszym profilem ich działalności są usługi. Do grona 65 beneficjentów, dołączają nowi przedsiębiorcy. Dofinansowanie otrzymają kolejne 43 projekty z listy rankingowej. Zastrzyk unijnych środków zostanie przeznaczony m.in. na wprowadzanie zmian w procesach produkcji, wdrożenie na rynek nowych produktów, będących wynikiem własnych prac B+R, wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych w zakresie innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych w transporcie, inwestycje w maszyny oraz innowacyjne usługi.

Przedsiębiorców łączy wspólny cel – podniesienie konkurencyjności w swojej branży, rozwój, a także dostępność do nowych technologii.

Pełna lista projektów wybranych do dofinansowania jest dostępna na stronie: 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług, nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-122/22

 

Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Wsparcie z Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 pozwoli na kontynuację dynamicznego rozwoju regionu. Środki przeznaczone na ten cel wynoszą prawie 9,5 mld zł i umożliwią podniesienie innowacyjności naszego województwa, rozwój przedsiębiorczości, a także dalsze inwestycje m.in. w transformację energetyczną, ochronę środowiska, transport publiczny czy ochronę zdrowia. Unia Europejska konsekwentnie wspiera i integruje regiony.

Zachęcamy do zapoznawania się z harmonogramem naborów na stronie:

Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkurencyjnym i niekonkurencyjnym dla programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-07-05
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-07-05

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content