[ic_wcag]

Aktualności

Grafika przedstawia napis Zapraszamy na MAZOpikniki. W tle widać deskę ze zdrowymi przekąskami oraz obok widać grę planszową.

Kolejny piknik z Funduszami Europejskimi już 30 lipca – zapraszamy do Iłży

MAZOpiknik przy Zamku Biskupów Krakowskich w Iłży rozpocznie się od godz. 11:00. Zapraszamy  do strefy Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, w której będzie się działo. Miłośnicy gier planszowych będą mieli niepowtarzalną okazję do zagranie w grę „Pociąg do Europy – Przystanek Mazowsze”. Gra jest kopalnią wiedzy o Unii Europejskiej, jest krajach członkowskich, kulturze i zabytkach. Zapraszamy również na piknik najmłodszych mieszkańców regionu radomskiego. Przygotowaliśmy ciekawe zabawy, animacje, malowanie twarzy, popcorn i słodką niespodziankę.

 

Weekend w regionie radomskim

Piknik w Iłży będzie doskonałą okazją do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Miejsce też jest ciekawe i godne bliższego poznania. Na wszystkich gości będą czekały takie atrakcje jak: warsztaty, konkursy, gry wielkoformatowe, zaplatanie warkoczyków, jarmark wyrobów ludowych i produktów regionalnych oraz muzyka na żywo. Dla chętnych nauka tańca i zajęcia jogi.

 

Fundusze Europejskie na pikniku

Stoisko Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych będzie przestrzenią do poznania, jak działają fundusze europejskie na Mazowszu i przekonania się, że  fundusze to same korzyści dla mieszkańców. Fundusze europejskie zmieniły Mazowsze, podnoszę komfort życia i wspierają nas w każdym obszarze. Nasi eksperci będą informować o możliwościach dofinansowania w kolejnej perspektywie finansowej „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”. Najmłodsi natomiast skorzystają z  ciekawych konkursów z nagrodami, z animacji, malowania twarzy oraz tatuaży. Będzie też wata cukrowa i popcorn.

 

Na pikniku obecne będzie Miasteczko Zdrowia, które zaprasza do konsultacji dietetycznych, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenia poziomu cukru, cholesterolu, pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiaru masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI, badania skóry głowy, a także do nauki pierwszej pomocy.

Tradycyjnie impreza zakończy się międzypokoleniową potańcówką na dechach, a zaraz po niej zapraszamy na silent disco.

Terminy i lokalizacje MAZOPikników

30 lipca 2022r. – Iłża – przy Zamku Biskupów Krakowskich

6 sierpnia 2022r. – Siedlce – teren zielony przy amfiteatrze ul. Wiszniewskiego

27 sierpnia 2022r. – Żyrardów na terenie rekreacyjnym nad Zalewem Żyrardowskim


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Michał Strzelczyk
  • Wytwarzający:
  • Michał Strzelczyk
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-07-29
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-07-29

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content