[ic_wcag]

Aktualności

Grafika przedstawia napis: Cykl Konferencji Regionalnych Ciechanów 17 listopada 2022. Na niebieskim tle zaznaczone są punkty z nazwami miast i datami wszystkich konferencji na Mazowszu.

Konferencja regionalna „Przyszłość Mazowsza z Funduszami Europejskimi” – podsumowanie subregionu ciechanowskiego

17 listopada odbędzie się kolejna konferencja regionalna poświęcona efektom funduszy europejskich. W Opinogórze Górnej wystąpią beneficjenci z regionu ciechanowskiego i przedstawią zrealizowane inwestycje dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Ile środków popłynęło do lokalnych samorządów, przedsiębiorców, placówek medycznych czy instytucji kultury? Jak zmieniło się życie mieszkańców, jakie inwestycje okazały się kluczowe? O tym wszystkim powiedzą zaproszeni goście. Natomiast Elżbieta Szymanik zastępca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych podsumuje 18 lat w UE oraz przybliży założenia nowej perspektywy. Konferencja będzie transmitowana online.

 

Rozwój subregionu ciechanowskiego dzięki Funduszom Europejskim

Konferencja regionalna odbędzie się w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Miejsce magiczne i piękne, zmieniało się przez lata dzięki środkom z Unii Europejskiej. Dofinansowanie pomogło m.in. utworzyć Międzynarodowy Ośrodek Edukacji i Dziedzictwa Kulturowego. Zabytkowy park w zespole pałacowo-parkowym Muzeum Romantyzmu odzyskał dawny blask, a także powstał nowy Zespół Gospodarczo-Folwarczny z Wozownią i Ptaszarnią – „Folwark”. Kolejnym etapem zmian była budowa Oranżerii z funkcją konferencyjno – kulturalną. Środki europejskie pomogły też w rozwoju oferty kulturalnej Muzeum, a także produktu turystycznego „Mazowiecki Ośrodek Romantyzmu Polskiego”. Dodatkowo, Muzeum stworzyło nową aranżację ekspozycji w Oranżerii, a także zainwestowało w renowację krypt grobowych w kościele i zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Opinogórze.

 

W konferencji udział weźmie Elżbieta Szymanik zastępca dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. O swoich inwestycjach, efektach i planach na kolejną perspektywę opowiedzą m.in. Krzysztof Kosiński prezydent miasta Ciechanowa, a także przedstawiciele Stowarzyszenia na rzecz wspierania aktywności seniorów, Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie czy Muzeum Romantyzmu.

 

Transmisja online

 

 

Konferencja będzie transmitowana  na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu oraz na naszym profilu w serwisie społecznościowym Facebook i kanale https://www.youtube.com/user/MJWPUTUBE.

 

18 lat w Unii Europejskiej

Konferencja będzie doskonałą okazją do przybliżenia nowej perspektywy Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. W jakich obszarach beneficjenci będą mogli realizować swoje inwestycje i co jeszcze wydarzy się na Mazowszu?


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-11-16
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-11-16

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content