[ic_wcag]

Aktualności

Konferencja regionalna w Kadzidle „Nowa perspektywa, nowe możliwości – #FEM 2021 – 2027”

Zaczynamy drugą konferencję regionalną poświęconą roli Funduszy Europejskich na Mazowszu. Zapraszamy do Kadzidła, do Centrum Kultury Kurpiowskiej. Dowiecie się, jakie sukcesy ma subregion ostrołęcki w pozyskiwaniu funduszy europejskich. Czy w obecnej perspektywie będzie kontynuował politykę zmian, czy stawia na dalszy rozwój swoich miast, powiatów i gmin? Przed nami jesień pełna wyzwań i nowych naborów wniosków w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Organizatorem konferencji jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Transmisja online

Konferencja będzie transmitowana  na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu oraz w social mediach:

 

Rozwój subregionu ostrołęckiego dzięki Funduszom Europejskim

Na konferencji pokażemy aktywność ostrołęckich beneficjentów, którzy w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 zrealizowali ponad 350 projektów. W lokalny rozwój inwestują zarówno przedsiębiorcy, jak i samorządy. Wiele inwestycji nie zostałoby zrealizowanych bez pomocy funduszy europejskich, np. po 22-letniej przerwie uruchomione zostało połączenie kolejowe na linii nr 35 Ostrołęka–Chorzele, a w Wyszkowie powstała obwodnica śródmiejska. Dużo się działo w obszarze edukacji i ekologii. Realne działania Unii Europejskiej to efekty, z których korzystają wszyscy mieszkańcy.

Nowe możliwości

Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Mariusz Frankowski przedstawi założenia nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Kto skorzysta z pomocy z Unii Europejskiej? Jakie nabory wniosków zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku? Które projekty zmieniły życie mieszkańców subregionu ostrołęckiego? Tego dowiedzą się uczestnicy konferencji.

Debata – Co słychać w regionie?

O znaczeniu funduszy europejskich w regionalnym rozwoju dyskutować będą m.in. przedstawiciele gmin Długosiodło i Kadzidło, starosta powiatu ostrołęckiego i dyrektor MJWPU.


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Kamil Staruch
  • Wytwarzający:
  • Kamil Staruch
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-09-09
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-09-09

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content