[ic_wcag]

Aktualności

Na grafice znajduje się napis: Cykl Konferencji Regionalnych Pionki 22 września 2023, poniżej zamieszczone są linki do strony internetowej funduszeeuropejskiedlamazowsza.eu oraz profili na facebooku oraz yt. Obok znajduje się zdjęcie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kozienicach.

Konferencja regionalna w Pionkach „Nowa perspektywa, nowe możliwości – #FEM 2021 – 2027”

Już jutro, 22 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach o godz. 10.00 odbędzie się konferencja regionalna poświęcona roli Funduszy Europejskich w subregionie radomskim. Na przestrzeni 19 lat członkostwa Polski w UE na Mazowszu zaszły ogromne zmiany, dzięki którym podniósł się komfort życia jego mieszkańców. Poprawiły się warunki komunikacyjne, przeprowadzono liczne termomodernizacje budynków użyteczności publicznej, a Mazowszanie zyskali lepszy dostęp do usług medycznych, edukacyjnych oraz społecznych. Teraz przed nami kolejne możliwości dla rozwoju regionu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Organizatorem konferencji jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Konferencja będzie transmitowana online.

 

Rozwój subregionu radomskiego dzięki Funduszom Europejskim

W subregionie radomskim w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 zrealizowano ponad 476 projektów. Dzięki funduszom europejskim możliwe było przeprowadzenie takich inwestycji, jak m.in.:

 • Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej w Radomiu;
 • Renowacja Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kozienicach;
 • Zakup sprzętu medycznego z zakresu onkologii i kardiologii w ramach doposażenia Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu;
 • Rozbudowa zabytkowego kina „Świt” w Zwoleniu.

Na konferencji zaprezentowane zostaną nie tylko efekty wsparcia Funduszy Europejskich, ale także nowe możliwości w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

 

Nowe możliwości

Konferencja regionalna odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach przy ul. Zakładowej 5 w godzinach 10.00-13.15. Podczas konferencji wystąpi Pani Monika Tchórznicka, Zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych z założeniami nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 oraz prezentacją wybranych projektów zrealizowanych w subregionie radomskim. Podczas wydarzenia dowiemy się, jakie kluczowe inwestycje powstały w regionie dzięki wsparciu funduszy europejskich, kto może otrzymać dofinansowanie w ramach FEM 2021-2027, a także jakie nabory wniosków zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. Zapraszamy do udziału.

 

Transmisja online

Konferencja będzie transmitowana  na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu, oraz w social mediach:

https://www.facebook.com/MJWPU


Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • Karol Zaczyński
 • Wytwarzający:
 • Karol Zaczyński
 • Czas udostępnienia:
 • 2023-09-21
 • Czas wytworzenia:
 • 2023-09-21

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content