[ic_wcag]

Aktualności

Debata: Kultura realna czy wirtualna?

Kultura realna czy wirtualna? – wysłuchaj debaty podczas 11. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym Funduszom Europejskim w regionie. Tegoroczna, 11. edycja odbędzie się pod hasłem #eFEktUE i przeprowadzona zostanie wyjątkowo w formule zdalnej. W drugim dniu Forum 9 grudnia, odbędzie się debata pt. „Kultura realna czy wirtualna?”. Rozmowa przedstawicieli teatru, filmu oraz mazowieckich instytucji kultury przybliży nam kierunek zmian, jakie zachodzą w tej branży. Czy sztuka zdalna jest w stanie zastąpić tę realną? Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Patronat honorowy nad Forum objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Europejski Komitet Regionów.

Kultura realna czy wirtualna?

Debatę poprowadzi Sylwia Maksim-Wójcicka Kierownik Wydziału Wdrażania Projektów z obszaru Kultury i Rewitalizacji w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Dyskusja będzie toczyła się w gronie Andrzeja Seweryna Dyrektora Naczelnego Teatru Polskiego, Edyty Markiewicz-Brzozowskiej Dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury, Magdaleny Ulejczyk Dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz eksperta z Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Niestety pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie, wpłynęła na to jak spędzamy czas wolny i jak realizujemy nasze pasje. Czy jesteśmy skazani na kulturę w wydaniu online? Podczas debaty zastanowimy się nad tym pytaniem, a także spróbujemy znaleźć odpowiedź czy tracimy na tym jako odbiorcy i twórcy?  Podczas debaty poruszymy również kwestię wsparcia kultury z funduszy europejskich. Bez środków z UE  wiele projektów nie miałoby szansy na realizację. Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zachęcamy do wysłuchania dyskusji.

Debata już 9 grudnia (czwartek) w godzinach 12.30- 13.20. Serdecznie zachęcamy do jej wysłuchania na www.forumrozwojumazowsza.pl oraz w mediach społecznościowych Forum Rozwoju Mazowsza – Strona główna | Facebook


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2021-11-30
  • Czas wytworzenia:
  • 2021-11-30

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content