[ic_wcag]

Aktualności

Lepsze warunki do edukacji dzieci w szkole w Skrzeszewie oraz remont w ośrodku zdrowia w Repkach dzięki wsparciu z UE

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Repki. Dzięki funduszom europejskim budynek szkoły podstawowej oraz budynek ośrodka zdrowia zostaną wyremontowane. Prace będą polegały na kompleksowej modernizacji energetycznej oraz termomodernizacji. To już kolejne budynki w regionie siedleckim, które dzięki wsparciu z UE zostaną wyremontowane. Dzisiaj umowę z beneficjentem podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

 

Grafika z hasłem: Fundusze Europejskie; Lepsze warunki do edukacji w szkole w Skrzeszewie oraz leczenia w ośrodku zdrowia w Repkach. W tle zdjęcia z podpisania umowy o dofinansowanie.

 

Z korzyścią dla mieszkańców

Pozytywne efekty realizacji projektu odczują wszyscy mieszkańcy gminy Repki ale najbardziej uczniowie i pracownicy szkoły podstawowej w Skrzeszewie, a także pacjenci oraz lekarze z ośrodka zdrowia w Repkach. Projekt jest przyjazny dla środowiska i będzie polegał m.in. na dociepleniu ścian, fundamentów, wykonaniu nowych instalacji, wymianie kotłów na gazowe oraz wymianie drzwi i okien. Zamontowane zostaną także 144 panele fotowoltaiczne na budynku szkoły i 40 paneli na dachu ośrodka zdrowia.

 

Efekty i oszczędności

Fundusze Europejskie to realne działania dla mieszkańców Mazowsza i wpływ na lepsze życie. Dlatego realizacja inwestycji poprawi wiele, np. zmniejszą się koszty ogrzewania placówek, obniży energochłonność, a wzrośnie udział odnawialnych źródeł energii w regionie siedleckim. Młodzież będzie uczyła się w lepszych warunkach, w cieplejszych salach. Pracownicy szkoły również odczują komfort po remoncie. Natomiast w ośrodku zdrowia pacjenci oczekujący na wizyty lekarskie lub badania będą przebywać w nowoczesnym, odnowionym wnętrzu, bardziej bezpiecznym i funkcjonalnym.

Inwestycja będzie finansowana ze środków Osi priorytetowej XII „REACT-EU dla Mazowsza”.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja szkoły podstawowej oraz ośrodka zdrowia w gminie Repki

Beneficjent: Gmina Repki

Całkowita wartość projektu: 4 883 907,27 zł

Kwota dofinansowania: 2 491 834,65 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-09-01
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-09-01

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content