[ic_wcag]

Aktualności

Grafika przedstawia napis Strefa Funduszy Europejskich na MAZOpiknikach. W tle widać mapę Mazowsza z zaznaczonymi miejscowościami i datami MAZOpikników.

MAZOpikniki z Funduszami Europejskimi

Pod koniec maja zaczynamy piknikowy sezon w różnych regionach Mazowsza. W tym roku Samorząd Województwa Mazowieckiego obchodzi 25-lecie, więc zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy. Na MAZOpiknikach nie zabraknie strefy Funduszy Europejskich, którą zorganizuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Zapewniamy liczne atrakcje i co ważne, będziemy informować o możliwościach wsparcia w ramach nowej perspektywy FEM 2021-2027.   

 

MAZOpikniki to cykl plenerowych imprez dla mieszkańców województwa mazowieckiego. Wydarzenie to nie tylko świetna zabawa, ale też edukacja, profilaktyka zdrowotna i promocja odpoczynku w naszym regionie. Mazowsze to wyjątkowe miejsce. Znajdziemy tu wiele interesujących zabytków czy malowniczych terenów pełnych zieleni i spokoju.

 

Fundusze Europejskie wspierają MAZOpikniki

Na pierwszy MAZOpiknik z Funduszami Europejskimi zapraszamy już 27 maja od godz. 11.00 do miejscowości Lelis w powiecie ostrołęckim. Na terenie boiska przy ul. Szkolnej 51 pojawi się strefa Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Przybliżymy mieszkańcom fenomen funduszy europejskich na Mazowszu, poinformujemy również o najbliższych konkursach. Dla najmłodszych natomiast przygotowana będzie strefa z konkursami, animacjami, malowaniem buziek, pleceniem warkoczyków.

Podczas MAZOpikniku odbędzie się jarmark z mazowieckimi wyrobami ludowymi oraz produktami regionalnymi. Dodatkowo będzie można wziąć udział w lekcjach tańca oraz zobaczyć pokazy magika, w tym pokaz dronów.

 

Zdrowie w centrum uwagi

W strefie zdrowia dostępne będą takie usługi jak: konsultacje dietetyczne, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenia poziomu cukru i cholesterolu, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI, nauka pierwszej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej i pokaz ambulansu.

Atrakcją wieczoru będzie występ kabaretu  Łowcy.B.

 

Terminy i lokalizacje MAZOPikników

27 maja 2023 r. – Lelis – Boisko przy ul. Szkolnej 51

15 lipca 2023 r. – Siedlce – teren zielony przy amfiteatrze, ul. Wiszniewskiego

22 lipca 2023 r. – Radom – Muzeum Wsi Radomskiej, ul. Szydłowiecka 30

26 sierpnia 2023 r. – Sierpc – Muzeum Wsi Mazowieckiej, ul. Gabriela Narutowicza 64

9 września 2023 r. – Żyrardów

23 września 2023 r. – Ciechanów – błonia Zamku Książąt Mazowieckich, ul. Zamkowa 1


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Michał Strzelczyk
  • Wytwarzający:
  • Michał Strzelczyk
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-05-18
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-05-18

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content