[ic_wcag]

Aktualności

Dzięki Funduszom Europejskim Mazowsze wesprze uchodźców z Ukrainy" na tle flag Ukrainy i Unii Europejskiej

Mazowsze wesprze uchodźców z Ukrainy dzięki Funduszom Europejskim

Nadzwyczajne sytuacje wymagają nadzwyczajnych środków. Dlatego Unia Europejska uruchomiła pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy, a także wsparcie dla osób uciekających przed wojną. Samorząd Mazowsza pracuje nad uruchomieniem specjalnego projektu dofinansowanego z funduszy europejskich w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020. Dzięki temu uchodźcy szukający schronienia w naszym województwie będą mogli liczyć na długofalowe wsparcie.  

Fundusze europejskie z programu regionalnego skierowane zostaną na pomoc osobom szukającym na Mazowszu bezpiecznego schronienia przed wojną. Obecnie trwają prace nad założeniami specjalnego projektu z tego zakresu. Uchodźcy przybywający do Polski będą potrzebowali wsparcia doraźnego, ale również długofalowego w związku z dramatycznymi przeżyciami, których doświadczają. Dlatego fundusze europejskie przeznaczone zostaną na pomoc psychologiczną, prawną, medyczną czy językową. Osoby, które schronią się w naszym regionie będą mogły też liczyć na wsparcie asystenckie podczas załatwiania bieżących spraw. W planach jest również  zapewnienie kursów języka polskiego, aby ułatwić im odnalezienie się w zupełnie nowym otoczeniu. Pomoc będzie mogła dotyczyć również zapewnienia podstawowych potrzeb związanych z pobytem, wyżywieniem, czy środkami higienicznymi. Dzięki funduszom europejskim przygotowane zostaną również niezbędne materiały informacyjne.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Dowiedz się więcej!

 • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
 • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram,
 • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach

Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • Karol Zaczyński
 • Wytwarzający:
 • Karol Zaczyński
 • Czas udostępnienia:
 • 2022-03-04
 • Czas wytworzenia:
 • 2022-03-04

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content