[ic_wcag]

Aktualności

grafika przedstawia napisy Prosto i kropka. Piszesz, upraszczasz, szkolisz? Weź udział w konkursie dla miłośników prostego języka.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2024

Obchodzone 21 lutego, na całym świecie, święto języka ojczystego ma konkretne cele – podkreślać różnorodność językową świata, zwracać uwagę na języki zagrożone i ginące, a także chronić język ojczysty. Powinniśmy dbać o tożsamość kulturową, a właśnie język jest jego bogactwem.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przypominamy, jak ważny jest język, a w komunikacji najlepszy jest prosty język. Prosty język buduje zaufanie do instytucji, dlatego Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych od lat upraszcza język pisząc o Funduszach Europejskich. Staramy się pisać tak, aby nasi beneficjenci rozumieli nasze komunikaty i chcieli je czytać. Podobna strategia obowiązuje w innych instytucjach. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej od wielu lat zachęca swoich urzędników do pisania w przystępy sposób. Dodatkowo Ministerstwo rozwija sieć liderów prostego języka.

 

Czas wyróżnić najlepszych

Dla wszystkich miłośników prostego języka, którzy w praktyce zajmują się upraszczaniem treści, MFiPR przygotowało konkurs Prosto i kropka”. Starasz się pisać tak, aby wszyscy Cię rozumieli? Tworzysz ciekawe materiały o prostym języku? Proponujesz narzędzia, które pomagają pisać prosto? Weź udział w konkursie i wygraj nawet 5 tys. zł.

 

Zasady udziału w konkursie

W ramach konkursu wyróżniono trzy kategorie: Trener, Autor i Innowator. Pochwal się swoimi sukcesami oraz zainspiruj tymi działaniami innych. Na zgłoszenie – indywidualne lub zespołowe – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej czeka do 30 kwietnia 2024 r.

W kategoriach: Trener i Autor – mogą wziąć udział pracownicy instytucji systemu Funduszy Europejskich z całej Polski, liderzy prostego języka oraz inne osoby, które upraszczają komunikację w tych instytucjach.

W kategorii Innowator może również wystartować pracownik innej instytucji publicznej, niezwiązanej z Funduszami Europejskimi, która stosuje prosty język.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdziesz w portalu Funduszy Europejskich – zobacz Prosto i kropka.


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Kamil Staruch
  • Wytwarzający:
  • Kamil Staruch
  • Czas udostępnienia:
  • 2024-02-21
  • Czas wytworzenia:
  • 2024-02-21

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content