[ic_wcag]

Aktualności

Multimedialne Centrum Europa Experience w Warszawie – zapraszamy do zwiedzania

Fot. Parlament Europejski – Biuro w Polsce

Aby lepiej zrozumieć Europę, należy ją bliżej poznać. Pomoże w tym nowe, multimedialne Centrum Europa Experience, które 16 czerwca zostało otwarte w centrum Warszawy. Dzięki interaktywnym narzędziom, czeka na Was fascynująca podróż po europejskich krajach, odkrywająca kulturę i różnorodność państw członkowskich. Wstęp do Centrum jest bezpłatny.

Działalność polskiego oddziału interaktywnego Centrum Europa Experience zainaugurowało Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Centrum otwarte jest w godzinach 10:00-18:00, a zwiedzanie dostępne w 24 językach urzędowych Unii Europejskiej.

Spotkanie z Europą w Warszawie

W Centrum Europa Experience w pasjonujący sposób dowiesz się, jak funkcjonuje Unia Europejska, kto tworzy Parlament Europejski, a nawet wcielisz się w rolę europosłanek i europosłów. Będąc uczestnikiem gry, sprawdzisz  jak wygląda proces podejmowania decyzji na poziomie Unii Europejskiej.

Interaktywna mapa Europy natomiast przybliży dotychczasowe osiągnięcia Wspólnoty oraz wyzwania na przyszłość. W Europa Experience dowiemy się również, jakie są priorytety UE na szczeblu krajowym i regionalnym, co UE robi dla twojego kraju i jak twój kraj angażuje się w projekt europejski. A na pamiątkę zrób sobie selfie i wyślij je na swój adres e-mail lub podziel się zdjęciem ze zwiedzającymi w innych centrach Europa Experience w całej Unii Europejskiej.

Centrum zaprasza każdego, mile są widziane wycieczki szkolne. Miejsce jest przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a wstęp jest bezpłatny. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie: https://www.europarl.europa.eu/poland/pl/strona_glowna/aktualnosci/news/2023/zapraszamy-do-centrum-europa-experience-w-warszawie.html


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Kamil Staruch
  • Wytwarzający:
  • Kamil Staruch
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-06-16
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-06-16

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content