[ic_wcag]

Aktualności

Debata: Nowa spółdzielczość innowacją społeczną i szansą na rozwój smart city.

Nowa spółdzielczość innowacją społeczną i szansą na rozwój smart city – wysłuchaj debaty podczas 11. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym Funduszom Europejskim w regionie. Tegoroczna, 11. edycja odbędzie się pod hasłem #eFEktUE i przeprowadzona zostanie wyjątkowo w formule zdalnej. W drugim dniu Forum 9 grudnia, odbędzie się debata pt. „Nowa spółdzielczość innowacją społeczną i szansą na rozwój smart city”. Rozmowa ekspertów z tego obszaru wyjaśni nam, co to jest spółdzielczość oraz przybliży sposób wpływu tejformy ruchu społeczno-gospodarczego na rozwój inteligentnych miast. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Patronat honorowy nad Forum objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. 

Nowa spółdzielczość innowacją społeczną i szansą na rozwój smart city 

Debatę poprowadzi Wojciech Bielecki, ekspert CoopTech Hub. Jego rozmówcami będą: Joanna Erbel, Liderka klubu samorządowego w CoopTech Hub, socjolożka, działaczka miejska, Daniel Prędkopowicz, Dyrektor Biura Zarządzania Projektami Fundacji Fundusz Współpracy, dr Dorota Sikora-Fernandez, Adiunkt w Katedrze Zarządzania Miastem i Regionem Uniwersytetu Łódzkiego.  

Pandemia koronawirusa pokazała, jak ważnym wsparciem dla gospodarek jest tworzenie rozwiązań wykorzystujących lokalne potencjały. Jednym z nich jest spółdzielczość, która we współczesnej formie mogłaby stać się innowacją społeczną. Ale czy będzie w stanie funkcjonować w ramach idei smart city? Debata z ekspertami postara się odpowiedzieć na to pytanie. Dodatkowo, rozmowa gości przybliży możliwości finansowania spółdzielczości ze środków europejskich, a także wyjaśni,  jakie znaczenie ma międzysektorowa współpraca do budowy wizji rozwoju europejskich miast. Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na podane pytania oraz wzbogacić swoją wiedzę w zakresie rozwoju smart city, serdecznie zapraszamy do wysłuchania dyskusji. 

Debata odbędzie się już 9 grudnia (czwartek) w godzinach 11.10- 12.00. Serdecznie zachęcamy do jej wysłuchania na www.forumrozwojumazowsza.pl oraz w mediach społecznościowych Forum Rozwoju Mazowsza | Facebook 


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2021-11-25
  • Czas wytworzenia:
  • 2021-11-25

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content