[ic_wcag]

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Magazyn FEM

Nowe wydanie magazynu FEM 3/2022

Znajdujemy się w przełomowym momencie dla rozwoju Mazowsza. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program regionalny Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 z ponad 9 mld zł dofinansowania z Unii Europejskiej.  Przed jakimi wyzwaniami stoi Mazowsze? Jakie dziedziny będą miały kluczowe znaczenie w naj­bliższych latach? Tego dowiecie się Państwo z najnowszego numeru magazynu Fundusze Europejskie na Mazowszu”.

Nie zapominamy o efektach dotychczas dofinansowanych projektów, których tylko w ciągu kilku ostatnich lat jest już ponad 5,6 tysiąca! Dzięki temu powstało na przykład innowacyjne rozwiązanie do diagnostyki autyzmu u dzieci, z wykorzystaniem metody monitorowania ruchu oczu. Czy odzież robocza noszona przez pracowników z branży budowlanej może wykrywać przewody pod napięciem? Chociaż brzmi to dosyć abstrakcyjnie, dzięki funduszom europejskim jest jak najbardziej możliwe. Wsparcie projektów biznesowych to jednak nie wszystko. Efekty pomocy z Unii Europejskiej widoczne są również w obszarze dziedzictwa kul­turowego. Tak jest chociażby w przypadku Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim w okolicach Płocka, gdzie znajduje się największa w kraju kolekcja pamiątek po olendrach, którzy przybyli na te tereny z Flandrii, Fryzji oraz Niemiec w okresie od XVII do połowy XIX w. To oczywiście tylko wybrane zagadnienia poruszane w tym numerze.

Zapraszamy do lektury!

W numerze 3/2022 polecamy:

Publikacja wydawana przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych dostępna jest również w wersji elektronicznej na stronie www.funduszenamazowszu.eu.

Pliki do pobrania

Magazyn FEM 3/2022


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Wytwarzający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-12-14
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-12-14

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content