[ic_wcag]

Aktualności

O zdrowiu i rozwoju Mazowsza podczas wrześniowych konferencji regionalnych

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego zorganizuje osiem konferencji regionalnych. Celem wydarzeń będzie podsumowanie kończącej się perspektywy finansowej na lata 2014-2020, pokazanie efektów zrealizowanych inwestycji w subregionach Mazowsza, a także przedstawienie wstępnych założeń programu regionalnego w ramach perspektywy 2021-2027.

Zdrowie i rozwój Mazowsza

W tym roku hasło konferencji to „Zdrowie i rozwój Mazowsza – #eFEktUE. Czy środki europejskie pomogły przetrwać trudny czas pandemii? Jak subregiony poradziły sobie i czy wygrały walkę z COVID-19? Na te pytania otrzymamy odpowiedź podczas konferencji regionalnych. Wystąpią na nich przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego, Dyrekcja Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, a także beneficjenci funduszy europejskich. Konferencje będą dostępne on-line na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu oraz na naszym profilu w serwisie społecznościowym Facebook.

Konferencje dedykowane mazowieckim regionom to już tradycja. Chcemy podkreślać znaczenie funduszy europejskich, chwalić się efektami zrealizowanych projektów i docenić wkład pracy naszych wnioskodawców – podkreśla Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

W programie każdego wydarzenia  znajdzie się podsumowanie unijnego wsparcia w danym regionie, pokażemy sukcesy wnioskodawców i efekty zrealizowanych inwestycji. Odpowiemy na pytanie, co zmieniło się wokół nas, dzięki miliardom euro.  Ile inwestycji i z jakiego obszaru udało się zrealizować samorządom, przedsiębiorcom, instytucjom kultury czy placówkom medycznym.

Gdzie i kiedy?

Konferencje regionalne odbędą się w Ciechanowie (15 września), Sochaczewie (16 września), w Szydłowcu (17 września), Siedlcach (20 września), Ostrołęce (22 września), Płocku (24 września), Otwocku (29 września)  i Grodzisku Mazowieckim (30 września).

Kolejne wyzwania

Dodatkowo goście konferencji dowiedzą się, na co zostanie przeznaczonych prawie 2,5 miliarda euro w ramach perspektywy 2021-2027. Jakie projekty będą miały zielone światło na  dofinansowanie w kolejnym okresie?

Więcej informacji o konferencjach organizowanych przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych znajdzie się pod adresem: www.funduszedlamazowsza.eu


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2021-09-16
  • Czas wytworzenia:
  • 2021-09-16

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content