[ic_wcag]

Aktualności

Na grafice znajduje się hasło: Fundusze Europejskie wspierają rozwój neurochirurgii. Obok dłonie lekarza trzymające zdjęcie obrazowe pacjenta.

Obchodzimy Europejski Tydzień Mózgu. Niesamowite osiągnięcia neurochirurgii przy wsparciu Funduszy Europejskich

Dzisiaj, 13 marca, rozpoczynamy obchody Europejskiego Tygodnia Mózgu. Unia Europejska aktywnie wspiera sektor ochrony zdrowia, w tym rozwój innowacyjnych metod leczenia. Dzięki wsparciu funduszy europejskich możliwe stało się przeprowadzanie pionierskich operacji leczenia chorób mózgu w Polsce. W Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim odbywają się przełomowe na skalę światową operacje neurochirurgiczne z zakresu terapii genowej. Zapraszamy do zapoznania się z wystąpieniem zaprezentowanym podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza pt. Innowacje w neurochirurgii: prof. dr hab. Mirosław Ząbek, Kierownik Interwencyjnego Centrum Neuroterapii w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim.

 

Innowacyjne metody leczenia w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim  

Dofinansowanie Interwencyjnego Centrum Neuroterapii pozwoliło na zakup nowoczesnych systemów neurochirurgicznych, wyposażania anestezjologicznego, wyposażenia sali operacyjnej i Oddziału Intensywnego Nadzoru. Do placówki przyjeżdżają pacjenci z całego świata. Przeprowadzane są tu innowacyjne operacje terapii genowej. Terapia genowa to szansa dla pacjentów chorujących m.in. na glejaka wielopostaciowego, chorobę Parkinsona, zanik wieloukładowy, chorobę Huntingtona oraz niedobór AADC. Dzięki unijnemu wsparciu, placówka została wyposażona w nowoczesny sprzęt operacyjny. Szpital dysponuje hybrydową salą operacyjną z rezonansem magnetycznym. W Centrum Neuroterapii pojawiło się pierwsze w kraju urządzenie FUS, które leczy za pomocą ultradźwięków. Z funduszy europejskich zakupiono również robota do chirurgii kręgosłupa. Jest to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce, umożliwiające wykonywanie małoinwazyjnych operacji. Dzięki tym nowatorskim sprzętom możliwe jest przeprowadzanie terapii opartych na nanotechnologiach i obrazowaniu. Ponadto personel Szpitala posiada wysoce zinformatyzowaną salę konferencyjną, która pozwala polskim specjalistom na łączenie się z lekarzami z innych krajów, a także nadzorowanie operacji z zakresu terapii genowej wykonywanych za granicą.

Zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniem pt. „Innowacje w neurochirurgii” prof. dr hab. Mirosława Ząbka, Kierownika Interwencyjnego Centrum Neuroterapii w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim.

Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Przed nami kolejna unijna perspektywa, nowy program regionalny dla województwa mazowieckiego na lata 2021-2027. Środki unijne mają być przeznaczone m.in. na dostosowanie do zmian klimatu, działania społeczne i aktywizację zawodową, prace badawczo-rozwojowe, innowacje biznesowe, wsparcie edukacji czy przebudowę dróg. Już w czerwcu ogłoszony zostanie konkurs skierowany tylko do kobiet i mający na celu aktywizację zawodową biernych zawodowo kobiet. Godzenie życia zawodowego z prywatnym poprzez dostęp do przystępnej cenowo opieki nad dziećmi i osobami wymagającymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu to będą najważniejsze cele do osiągnięcia w ramach tego naboru.

 

Tytuł projektu: Utworzenie Centrum operacji naczyniowych i onkologicznych mózgu ze wsparciem technik obrazowania w czasie rzeczywistym silnego pola magnetycznego z zastosowaniem wysoko zaawansowanych technologii neurochirurgicznych poprzez rozbudowę istniejącego już ośrodka

(Interwencyjne Centrum Neuroterapii – INC)

Beneficjent: Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Całkowita wartość projektu: 17 760 228,03 zł

Kwota dofinansowania: 17 760 228,03 zł

Działanie: 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia

 


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Michał Strzelczyk
  • Wytwarzający:
  • Michał Strzelczyk
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-03-13
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-03-13

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content