[ic_wcag]

Aktualności

Na grafice znajduje się hasło: Obchodzimy Europejski Tydzień Zdrowia Psychicznego. W tle kobieta z uniesionymi do góry rękami na tle przyrody i zachodzącego słońca.

Obchodzimy Europejski Tydzień Zdrowia Psychicznego

 W dniach 22-28 maja świętujemy Europejski Tydzień Zdrowia Psychicznego. To niezwykle ważny obszar wsparcia Unii Europejskiej, który nie powinien być pomijany w dyskusji publicznej. Zdrowie psychiczne jest równie istotne, jak zdrowie fizyczne. Temat tegorocznej IV edycji dotyczy troski o zdrowie psychiczne społeczeństwa. Dzięki funduszom europejskim zrealizowano wiele inicjatyw na rzecz poprawy zdrowia psychicznego Mazowszan. Poznaj wybrane projekty, które wspierają pacjentów, a także podnoszą świadomość społeczną w tym zakresie.

 

Fundusze Europejskie wspierają inicjatywy na rzecz zdrowia psychicznego

 

Unia Europejska dostrzega ogromną rolę zdrowia i dobrostanu psychicznego w funkcjonowaniu społeczności. Dzięki wsparciu funduszy unijnych udało się zrealizować wiele działań w tym obszarze. Jednym z przykładów tego typu projektów było utworzenie nowej siedziby Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica. Dzięki uzyskanemu wsparciu osoby z zaburzeniami zdrowia psychicznego, a także osoby zmagające się z uzależnieniami mogą leczyć się w nowocześne zaprojektowanym szpitalu psychiatrycznym ze strefami do terapii i wypoczynku. Pacjenci mają również mozliwość korzystania z okazałego ogrodu, stanowisk do tenisa stołowego czy gry w szachy oraz sal sportowych. Ponadto wiele ze zrealizowanych projektów społecznych, skierowanych od uczniów bądź osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, umożliwiało korzystanie ze wsparcia psychologa bądź pedagoga.

 

Kontynuacja działań na rzecz zdrowia psychicznego w ramach FEM 2021-2027

 

Wsparcie z Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 pozwoli na kontynuację działań na rzecz poprawy zdrowia psychicznego mieszkańców Mazowsza. Przewidziana jest pomoc dla pracodawców i pracowników w celu poprawy zdrowia w pracy, z uwzględnieniem m.in. profilaktyki wypalenia zawodowego. Fundusze Europejskie wspomogą także rekrutację, powrót do pracy czy też jej utrzymanie osobom z zaburzeniami zdrowia psychicznego.


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Kamil Staruch
  • Wytwarzający:
  • Kamil Staruch
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-05-23
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-05-23

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content