[ic_wcag]

Aktualności

Odwiedź Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach!

Dzięki funduszom europejskim udało się zrewitalizować wiele zabytków kultury. Jednym z nich było Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, które od lat korzysta ze wsparcia Unii Europejskiej. W ramach programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020 na odrestaurowanie Zespołu Pałacowo-Parkowego przeznaczono ponad 3,2 mln zł. Dzisiaj to miejsce zachwyca odwiedzających swoim niepowtarzalnym klimatem i bogatą ofertą edukacyjną. Nie zwlekaj, Sanniki to idealne miejsce do odwiedzenia na kulturalnej mapie Mazowsza.

 

Rewitalizacja Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach

 Dzięki pomocy z Unii Europejskiej rozbudowano i przebudowano muszlę koncertową wraz z niezbędną infrastrukturą i wyposażeniem, a także zmodernizowano zabytkowe ogrodzenie Zespołu Pałacowo-Parkowego. Odnowienie Zespołu oraz prace renowacyjne nad otaczającym go parkiem przyczyniły się nie tylko do zachowania dziedzictwa kulturowego, ale wpłynęły także na poszerzenie oferty kulturalnej dla mieszkańców Sannik i wszystkich Mazowszan.

 

Bogata oferta kulturalna

Jedną z głównych atrakcji Centrum są koncerty chopinowskie i inne imprezy plenerowe oraz wystawy malarskie. Europejskie Centrum Artystyczne oferuje także szereg interesujących zajęć artystyczno-edukacyjnych. Odwiedzający mogą wziąć udział w różnorodnych warsztatach, np. fotograficznych lub rękodzieła ludowego. Ponadto na terenie Centrum znajduje się Muzyczno-Etnograficzna Biblioteka im. Mateusza Glińskiego z bogatą kolekcją pozycji muzykologicznych. Jeśli jednak nie uda Ci się odwiedzić Chopinowskiej rezydencji osobiście, możesz wybrać się na wirtualny spacer po obiekcie ze szczegółowymi opisami oglądanych pomieszczeń i przedmiotów.

 

Więcej informacji: https://ecasanniki.pl/pl/

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego

wyprodukowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych:

 

Tytuł projektu: Poprawa dostępności do oferty kulturalnej poprzez modernizację zabytkowego Zespołu Pałacowo-Parkowych im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Beneficjent: Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Całkowita wartość projektu: 4 587 632,43 zł

Kwota dofinansowania: 3 280 168,66 zł

Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-03-30
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-03-30

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content