[ic_wcag]

Aktualności

Otwarcie Pałacu Kultury w Brwinowie

W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie zabytkowego Pałacu Kultury w Brwinowie. Dzięki gruntownej renowacji Pałac stanie się wyjątkową atrakcją kulturalno-edukacyjną dla mieszkańców Brwinowa i okolic. Ponadto w budynku usytuowany będzie Gminny Ośrodek Kultury. Podczas uroczystości otwarcia odbył się koncert fortepianowy oraz zwiedzanie odrestaurowanych wnętrz Pałacu. Zachęcamy wszystkich Mazowszan do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca.

 

Rewaloryzacja zabytkowego Pałacu Kultury w Brwinowie

Historia Pałacu w Brwinowie sięga lat 30. ubiegłego wieku, kiedy jego właścicielami była rodzina Wierusz-Kowalskich. Na przestrzeni lat obiekt służył jako szpital polowy, a następnie stał się własnością m.in. Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Teraz nadszedł czas, by wszyscy mieszkańcy Brwinowa oraz turyści skorzystali z atrakcji, jakie oferuje Zespół Pałacowy, zlokalizowany w brwinowskim parku. Rewaloryzacja Pałacu sprawiła, że Brwinów zyskał urokliwe Centrum Kulturalne usytuowane w zabytkowym Pałacu z XX wieku. Renowacja obiektu trwała cztery lata. W tym czasie nastąpiła przebudowa budynku, remont oraz adaptacja na cele kulturalne. Dzięki funduszom europejskim projekt zyskał dofinansowanie w kwocie ponad 2,9 mln zł.

 

Uroczyste otwarcie Pałacu

W minioną sobotę, 4 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie obiektu, które zostało zainaugurowane koncertem fortepianowym w wykonaniu Łukasza Nagórki. Następnie goście mieli możliwość zwiedzania zabytkowych wnętrz Pałacu. Z kolei w niedzielę na terenie obiektu zorganizowano szereg atrakcji – m.in. pokaz filmów VR z okresu międzywojennego, interaktywne warsztaty tematyczne, a także animacje oraz spektakl muzyczny dla dzieci.

 

Tytuł projektu: Pałac w Brwinowie – rewaloryzacja zabytkowego obiektu z przeznaczeniem na działalność kulturalną i edukacyjną

Beneficjent: Gmina Brwinów

Całkowita wartość projektu: 12 521 185,84 zł

Kwota dofinansowania: 2 954 017,18 zł

Działanie: 5.3. Dziedzictwo kulturowe

 

Zdjęcia: Urząd gminy w Brwinowie

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-06-06
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-06-06

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content