[ic_wcag]

Aktualności

Polacy coraz bardziej interesują się Unią Europejską

Świadomość Polaków na temat polityki spójności, a także korzyści płynących z naszego członkostwa w UE jest najwyższa w całej Wspólnocie. Pokazują to wyniki najnowszego Eurobarometru. Taka wiadomość cieszy, a rzetelna informacja na temat możliwości  funduszy europejskich kształtuje opinię publiczną. Jesteśmy najlepiej poinformowani i świadomi korzyści projektów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim.
Polacy najlepiej poinformowani

Dzięki skutecznej i właściwie prowadzonej polityce informacyjno-promocyjnej na temat polityki spójności oraz siły funduszy europejskich, Polacy są obecnie najlepiej poinformowanym społeczeństwem w Unii Europejskiej. Dostrzegamy korzyści, zmianę jakości życia i dostępność. Jesteśmy narodem świadomym i ciekawym. Jesteśmy Europejczykami.

 

 

Co to jest Eurobarometr

Eurobarometr to narzędzie badawcze wykorzystywane przez Komisję Europejską, Parlament Europejski oraz inne instytucje UE. Jego celem jest regularne monitorowanie stanu opinii publicznej w Europie w kwestiach związanych z Unią Europejską. Badane są również postawy o charakterze politycznym lub społecznym. Eurobarometr zapewnia wysokiej jakości i istotne dane ekspertom opinii publicznej, badaczom, mediom i społeczeństwu.

Z wyników najnowszego badania Eurobarometru czytamy, że ogólna świadomość na temat projektów finansowanych przez UE wzrasta, a respondenci uważają, że projekty mają pozytywny wpływ na regiony, zauważają ich rozwój. Zwiększyła się również wiedza na temat programów regionalnych.

Więcej informacji na temat świadomości obywateli i postrzeganie polityki regionalnej UE dostępnych jest na stronie https://europa.eu/eurobarometer/surveys/detail/2970


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Kamil Staruch
  • Wytwarzający:
  • Kamil Staruch
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-10-10
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-10-10

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content