[ic_wcag]

Aktualności

Poprawa zdrowia psychicznego mieszkańców Mazowsza dzięki Funduszom Europejskim

Nowy szpital dla pacjentów wymagających leczenia psychiatrycznego powstał w podwarszawskich Ząbkach. Pomogły fundusze europejskie. W nowej siedzibie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica, chorzy zmagający się z różnymi problemami natury psychicznej znajdują odpowiednią terapię.  Placówka przyjmuje także pacjentów uzależnionych na przykład od alkoholu. Dzięki realizacji projektu i wsparciu środków z Unii Europejskiej przyszłość osób leczonych w placówce jest bezpieczniejsza. Środki na inwestycję pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

„Twoje zdrowie w centrum naszej uwagi” to dewiza Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica.  Fundusze Europejskie sprawiły, że powstała nowoczesna placówka, w której pomoc znajdują osoby z różnego typu chorobami psychicznymi, a także osoby uzależnione. Szpital stawia  na diagnostykę zaburzeń psychicznych, leczenie, a także monitoruje pacjentów po opuszczeniu placówki. Bardzo ważnym celem jest powrót pacjentów do codziennych aktywności zawodowych i społecznych.

Unia Europejska pomaga

Ten najnowocześniejszy szpital psychiatryczny w Polsce nie powstałby, gdyby nie środku europejskie. Główny budynek został specjalnie zaprojektowany, aby w funkcjonalny sposób połączyć sale pacjentów, i gabinety lekarskie  ze strefami do terapii i wypoczynku. Do dyspozycji pacjentów jest piękny ogród, alejki spacerowe, miejsce do gry w tenisa stołowego czy stanowisko do gry w szachy. Sale sportowe, w których odbywają się terapie i centrum rehabilitacyjne.  Wokół szpitala zasadzono drzewa, krzewy i ozdobne rośliny, aby pacjenci w przyjaznych warunkach przechodzili okres leczenia. Inwestycja harmonizuje także z celami i wartościami Unii Europejskiej. Projekt jest bardzo ekologiczny i chroni powietrze w regionie. Obok szpitala powstała instalacja kolektorów słonecznych. Tak pozyskiwana energia generuje nie tylko oszczędności, ale także pozwala wykorzystywać odnawialne źródła energii na potrzeby własne, i co ważne na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki  Drewnica organizuje także dla swoich podopiecznych różne inicjatywy mające wspomóc terapie i dać motywację do zmiany swojego życia, np. dzień bez papierosa, marsz po zdrowie, zajęcia terap0uetyczne w ogrodzie czy zajęcia kulinarne.

Równość dla wszystkich

Pacjenci szpitala Drewnica czują się zaopiekowani, w komfortowych warunkach przechodzą leczenie, otrzymują psychologiczne wsparcie i odnajdują sens życia. Takie miejsca mają silny wymiar społeczny, a wszystkie te działania napędzają fundusze europejskie. Placówka w Ząbkach pomaga także we włączeniu i aktywizacji społecznej, walce z ubóstwem i wszelką dyskryminacją. Dodatkowo poprawiła się jakość i dostępności do usług medycznych w zakresie psychiatrii.

Tytuł projektu: Poprawa funkcjonowania i efektywności kosztowej leczenia psychiatrycznego w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica

Beneficjent: Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Całkowita wartość projektu: 137 209 525,11 zł

Kwota dofinansowania UE: 95 828 308,54 zł

Działanie: 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia

Foto: Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica Sp. z o.o

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Wytwarzający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-08-17
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-08-17

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content