[ic_wcag]

Aktualności

Eksperci, logotypy patronów honorowych wydarzenia oraz hasło #eFEktUE Europejskie Mazowsze - potrzeby i wyzwania u progu kolejnej perspektywy unijnej, obejrzyj nagrania z 11. Forum Rozwoju Mazowsza

Potrzeby i wyzwania u progu kolejnej perspektywy unijnej – obejrzyj nagrania z 11. Forum Rozwoju Mazowsza

Unia Europejska rozwija Mazowsze już od prawie 18 lat. Co do tej pory udało się osiągnąć? Jakie możliwości przyniesie perspektywa unijna na lata 2021-2027? O tym rozmawiali eksperci 11. Forum Rozwoju Mazowsza. Zapraszamy do obejrzenia wystąpień otwierających wydarzenie oraz debaty  „Europejskie Mazowsze – potrzeby i wyzwania u progu kolejnej perspektywy unijnej”. Forum odbyło się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Europejskiego Komitetu Regionów oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Wydarzenie zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Mazowsze ma największy wkład w generowanie PKB Polski, z czego korzysta cały kraj. Nie można jednak zapomnieć, że województwo jest bardzo zróżnicowane gospodarczo. Dlatego Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 (w skrócie FEM 2021-2027) przyniesie nowe możliwości zarówno dla słabiej rozwiniętej części regionu, jak i zdecydowanie lepiej rozwiniętej Warszawy i okolicznych 9 powiatów. O tym co przed nami opowiedział Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego. Efekty dotychczasowego wsparcia zaprezentował z kolei Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z uroczystego otwarcia wydarzenia

(relacja dostępna w wersji z napisami)

 

 

Wykorzystać potencjał Mazowsza

Jak zadbać o potrzeby słabiej rozwiniętej części regionu, a jednocześnie nie hamować rozwoju Warszawy i okolicznych powiatów?  W jaki sposób budować jeszcze silniejsze powiązania dzięki pomocy z Unii Europejskiej? Czy fundusze europejskie są zatopione w próżni? Jaką wartość dodaną chcemy tworzyć dzięki inwestycjom europejskim? A także czy dążenie do bycia płatnikiem netto to dobry czy zły kierunek?

 

Tego dowiecie się słuchając debaty poprowadzonej przez prof. dr hab. Grzegorza Mazurka, Rektora Akademii Leona Koźmińskiego. W rozmowie wzięli udział:

 • Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego;
 • Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy;
 • Lucie Zackova, Zastępca Dyrektora Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej
  i Miejskiej Komisji Europejskiej;
 • dr Małgorzata Bonikowska, Prezes ośrodka THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych, Członek Team Europe;
 • Piotr Zygadło, Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych, Ministerstwo Funduszy
  i Polityki Regionalnej.

 

Zapraszamy do obejrzenia debaty

(relacja dostępna w wersji z napisami)

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz mediów społecznościowych wydarzenia (FacebookLinkedIn oraz YouTube), gdzie publikowane będą relacje z debat oraz wystąpień z udziałem zaproszonych ekspertów.

 

O wydarzeniu

Forum Rozwoju Mazowsza jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu.  Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Jedenasta edycja forum odbyła się w dniach 8-9 grudnia 2021 roku w formule zdalnej. Wydarzenie odbyło się pod honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Europejskiego Komitetu Regionów oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.


Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • Karol Zaczyński
 • Wytwarzający:
 • Karol Zaczyński
 • Czas udostępnienia:
 • 2022-01-19
 • Czas wytworzenia:
 • 2022-01-19

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content